Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Stalowe zderzaki i orurowanie - zmiany w prawie

HydePark

Re: Stalowe zderzaki i orurowanie - zmiany w prawie

Postautor: Sobiech » 18 lut 2014, 15:42

I właśnie zacząłem się zastanawiać dla czego mając Terracana z 2006 zarejestrowanego w 2013 obowiązują mnie inne przepisy niż posiadacza takiego samego Terracana zarejestrowanego w np. 2006 roku...
Sobiech
 
Posty: 128
Rejestracja: 10 sty 2013, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stalowe zderzaki i orurowanie - zmiany w prawie

Postautor: Sobiech » 25 lut 2014, 12:03

A ja drążę...
Ogólnie nie ma najmniejszego problemu jeśli chodzi o modyfikację związane z progami, tylnymi zderzakami, płytami ochronnymi podwozia, bagażnikami dachowymi i oświetleniem. Albo ustawodawca nie przewidział oboszczeń, albo są one logiczne, przejrzyste i realne do spełnienia. Jedyne co stanowi problem to przednie zderzaki i orurowania. Oczywiście tylko dla pojazdów rejestrowanych w kraju po 20 października 2007.
Z ciekawości zadałem pytanie jednemu z krajowych producentów m.in. zderzaków. Ich odpowiedz wcale mnie nie zdziwiła:

„Jako producent nasze stanowisko jest jasne i klarowne. Produkujemy osprzęt OFF ROAD co z ang. znaczy poza drogą a dosłownie poza drogami publicznymi. Zalecamy naszym klientom aby nie poruszali się autem z naszymi produktami po drogach publicznych. Może to grozić mandatem, lub w gorszym przypadku narażeniem siebie lub innych uczestników ruchu. Modyfikowany pojazd może również mieć problemy z okresowym przeglądem tech. na stacji diagnostycznej.”

Wysłałem również @ do ITS-u, i tu bardzo jestem ciekaw ich odpowiedzi. Ale niestety pewnie trzeba będzie chwile poczekać.
Jak otrzymam ich stanowisko na pewno się z Wami podzielę.
Sobiech
 
Posty: 128
Rejestracja: 10 sty 2013, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stalowe zderzaki i orurowanie - zmiany w prawie

Postautor: void » 28 lut 2018, 10:48

Poczytałem i widzę teraz że samochód kupiony za granicą ma teraz niższą wartość niż identyczny, ale szybciej zarejestrowany w Polsce.
void
 
Posty: 37
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:17

Poprzednia

Wróć do POGADUCHY nie tylko o TERRACANIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net