Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Holowanie Terracanem

HydePark

Holowanie Terracanem

Postautor: tom3653 » 03 lut 2016, 20:28

Witam, czy ktoś z Was holuje jakąś przyczepę terracanem? Wiem że jazda będzie raczej spokojna
ale może ktoś ma już jakieś doświadczenie i się tym podzieli? Na to forum trafiłem dzięki znajomemu z forum
karawaningowego a może tutaj ktoś ma przyczepę kempingową i podróżuje?
Pozdrawiam
Tomek
tom3653
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 sty 2016, 22:52

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: nizak102 » 03 lut 2016, 22:11

witaj
ja sie zbierałem zeby holowac przyczepę bo mam ale musiał bym załozyc najpierw hak...... bo nie mam.
to moze nie jest problem ale przyczepa która posiadam przekracza w zestawie sume dopuszczalnych wag max grubo ponad 3,5T takze odpusciłem temat bo to prawko b+e, viatolle, kontrole policyjne, ITD moze cie na wage wziąsc...., drozsze autostrady wiecej kłopotu niz przyjemnosci.
do targania mam mniejszego diesla którym przyczepa targa na lewo i prawo wrecz niebezpiecznie przy duzych podmuchach wiatru ale wszytko zgodnie z pojeb.... przepisami.
wez dowód auta i dowód przyczepy zsumuj maxymalne dopuszczalne masy i zobaczysz co ci wyjdzie......
mi sie okazało ze zgodnie z przepisami to nawet starego małego niewidowa nie mogl bym ciagnąc.
u mnie terek ma maxymalna dopuszczalną wage 2800 kg z kawałkiem i przyczepa ma 1150 max dop. wage takze juz jest blisko 4T. nawet stary niewiadów ma ok 900-1000 kg dop max wagi. zeby leganie holowac terkiem musiał bys trafic przyczepę bardzo lekką i z niewielkim obcizeniem maxymalnym. sa takie przyczepy ale sa małe słabo wyposazone i drogie.
słyszałem od takiego goscia co handlował przyczepami kiedys ze jak scigali przyczepe to przy pierwszej rejestracji zanizali te wartosci zeby duza przyczepe mozna było targac duzymi autami na B. ale zawsze jest ryzyko ze ITD wezmie cie na wage i wtedy to juz jest grubo bo płacisz tak samo jak firmy transportowe ze przeciazanie ciezarówek a to kwoty 8- 10- 20 tys zł w zaleznosci od humoru inspektora....
mówie ci wiecej problemu niz to warte.......
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: tom3653 » 03 lut 2016, 22:56

Ha troszkę nie napisałem w pierwszym poście dokładnie :D z przyczepą jeżdżę już od 15 lat
holowałem ją kilkoma autami między innymi Discovery, obecnie mam jeszcze BMW 530d najlepsze jest to że
że od wejścia Viatolla płace go zawsze :? niestety, terracanem również będę płacił o prawko się nie martwię
bo i tak nie mam już miejsca na pieczątki :mrgreen: ale po kilku latach targania przyczep osobówkami
po tym jak sprzedałem Discovery przyszedł czas znowu na konkretne auto tak aby nie martwić się
o to czy wjadę gdzieś z przyczepa czy nie, a były takie miejsca. A viatoll nie jest taki zły można to
opanować. A zapytałem tak z ciekawośći jakie są wrażenia z jazdy no i czy może są ty forumowicze
którzy jeżdżą z przyczepą kempingową, zawsze można zorganizować jakiś zlot Obrazek Obrazek Obrazek
tom3653
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 sty 2016, 22:52

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: nizak102 » 03 lut 2016, 23:32

Witaj
chyba nikt nie ciaga u nas przyczep z wymienonych wyzej przezemnie powodów. kiedys jakis kolega - forumowicz uzywał dosyc czesto terka z przyczepą i nawet był w stowarzyszeniu karavaningu itp. Ale niestety nie pamietam jego nicka.
poszukaj w szukajce o holowaniu/przyczepy cos takiego moze znajdziesz jego wypowiedzi i kontakt do niego.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: tom3653 » 04 lut 2016, 09:38

No to szkoda, ale może ktoś się taki znajdzie :mrgreen:
tom3653
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 sty 2016, 22:52

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: nizak102 » 04 lut 2016, 14:40

Witaj
moze ja zrobie kiedy b+e to wtedy tez bede holował.
ale powiem ci ze jak bym miał jezdzic po europie na chwile obecną to wolał bym sprzedac przyczepe i kupic np t4 caravele
lub jakiegos campera.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: tom3653 » 05 lut 2016, 19:35

Myślałem o kamperze wiele razy ale mimo to że jest jak najbardziej zwrotny, wygodniejszy w prowadzeniu można spać na prawie każdym parkingu to jest jeden minus dla mnie, jest to brak środka transportu który mam do natychmiastowej dyspozycji bez składania wszystkiego w kamperze. Na wakacjach dużo zwiedzam i auto jest mi potrzebne, druga sprawa to zbyt mało jeżdżę w roku aby mieć kampera, stał by bezużyteczny i niszczał :? Dlatego mam przyczepkę, wielkość zestawu
jest mi obojętna, jeżdżę czasami ciężarówkami tak więc taki zestaw i tak jest mały :D
Tak więc zakładaj hak i w drogę Obrazek
tom3653
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 sty 2016, 22:52

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: nizak102 » 05 lut 2016, 19:44

Witaj
Zapomniałem dodać że t4 + skuter na dachu :p
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: tom3653 » 05 lut 2016, 23:12

No to tak wkleję moją przyczepkę, tutaj w oczekiwaniu na prom. W kwietniu ruszam już z nią z nowym holownikiem :D
Obrazek
tom3653
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 sty 2016, 22:52

Re: Holowanie Terracanem

Postautor: nizak102 » 06 lut 2016, 23:44

Witaj
Ja mam swifta challenger 450/5
Niemoglem wkleić zdjęcia ale to sobie podjerzysz fotkę na Google grafika.
A jak ci się BMW sprawdzalo w roli holownika?
Pytam bo sam myślałem na e39 kombi po lifcie jako drugie auto w domu i też między innymi do holowania?
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do POGADUCHY nie tylko o TERRACANIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron