Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Samochody "z poprzedniej epoki"

HydePark

Samochody "z poprzedniej epoki"

Postautor: barzuc » 18 sty 2017, 20:53

Cześć,
tak się zacząłem zastanawiać jakie auta "z poprzedniej epoki" (czyli sprzed wszechobecnej elektroniki i komputerów) można spotkać na naszych drogach w grupie aut 4x4 :)
Oczywiście - jest cała masa zabytków utrzymanych w lepszym lub gorszym stanie, aut do lat 80 w większości pozbawione są wszelkiej elektroniki. Jednak tu pojawia się pytanie - co można spotkać na naszych drogach w ciągłym ruchu i jeszcze przyzwoitym stanie, co jest nieco młodsze (powiedzmy produkowane po 1985-1990r) a również nie posiada żadnego komputera, żadnej elektroniki niezbędnej do działania samochodu - czyli silnika i napędów (pomijam kompa do sterowania poduszkami, radiem czy klimą - bo to tylko dodatki).
Wychodzi mi, że najszybciej będzie to wolnossący diesel z turbo lub bez (w benzynach już pojawił się bezpośredni wtrysk a wraz z nim bardzo szybko elektronika)...
Ja na razie ustaliłem z tych co nie mają elektroniki i mają przyzwoite lub ponad przeciętne właściwości terenowe:
- Mitsubishi L200 I Gen. 2,5TD + II Gen (ale tu zależy już od rocznika),
- Mitsubishi Pajero I gen + II Gen z silnikiem 2,5TD (pierwowzór naszych kochanych Terków, jednak Galloper - już mi wyszło że jakiegoś kompa tam ma, choć na 100% nie udało mi się potwierdzić).
- Nissan Patrol Y60 / Y61 - najbardziej popularne są doładowane 2,8 (przez eko oszołomstwo doprowadziło, że w EU nie do zdarcia diesle 4,2 prawie nie występują).

Macie jakieś pomysły? Chętnie poznam wasze opinie :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Samochody "z poprzedniej epoki"

Postautor: exit58 » 17 mar 2017, 15:18

Jestem z karaluch pół roku i myślę że jest zbyt delikatny. Poprzednio były w kolejności: samurai jeep grand i ranger. Wszystkie w proponowanym wieku. Z racji wagi suzi niepokonane w terenie, jeep to głównie legendarne, pancerne 4.0 benzyna a ranger 1040 kg ładowności często radykalnie przekraczane. Najpoważniejszą elektroniką był telefon w kieszeni kierowcy. Niestety ruda w ramie zabija każdego twardziela. Pl
exit58
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2017, 15:12

Re: Samochody "z poprzedniej epoki"

Postautor: lucky » 17 mar 2017, 22:19

Kiedyś przez 3 lata eksploatowałem Daihatsu Rocky 2,8 TD 1988r. Bardzo fajne i bezproblemowe auto.
lucky
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:15


Wróć do POGADUCHY nie tylko o TERRACANIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net