Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

RUMUNIA - lajtowo

Wszelkie informacje o ciekawych imprezach 4x4 i zlotach

RUMUNIA - lajtowo

Postautor: irek » 12 sty 2011, 08:38

Witam!

Wybierając cel dla nastepnej wyprawy zawiesiłem oko na Rumunii i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł.
Poszukałem w starych śmieciach i znalazłem artykuł nt temat w National Geographic Traveler z 2007.
Bo ja turystycznie sie bym tam wybrał, lajtowo zupełnie bez potrzeby przywożenia oderwanych części na pace do domu :mrgreen:

Ponizej wzmiankowany artykuł.
Co wy na to by tak pojechać?

Pozdr
IR


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: RUMUNIA - lajtowo

Postautor: irek » 12 sty 2011, 08:39

a taka wycieczkę zrobił sobie klub suzuki
SX-y czwórki dały rade :mrgreen:

http://www.klubsuzuki.pl/viewtopic.php? ... 257c2cc17b
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: RUMUNIA - lajtowo

Postautor: Masmo » 12 sty 2011, 08:57

Byłem tydzień w Rumunii w 2008 r. tranzytem do Bułgarii. Rumunia to piękny kraj z niesamowitymi możliwościami tyrystycznymi. 3 lata temu "przemysł" turystyczny dopiero się rozkręcał. Było już gdzie zjeść przy aktrakcyjnych turystycznie punktach, ale nie było tłumów. Teraz może być dużo gorzej.
W Rumuni drogi były w 2008 r. mocno przebudowywane, ruch bardzo duży (korki). Jeździ się więc nawet gorzej niż u nas (prawie niemożliwe :lol: ). W ciągu dnia przejechanie 500 km to już duży wyczyn. Jednak drogi są w większości asfaltowe, nawierzchnia w stanie róznym ale przejezdnym dla osobówek, więc nasze Karakany czy Hi-Luxy są nawet zbyt "terenowe" ;) .

Jadąc autem terenowym nie odpuściłbym zapuszczenia się w jakiś dzicz. Od lat to mekka polskich off-roderów. Problem tylko jak przekonać do tego moją żonę :mrgreen: Osobny problem to pogłoski że zaczyna się nagonka na dzikie kempingowanie i wjeżdzanie samochodami w góry.

Na ten rok wstępnie planujemy Chorwację, ale w 2012 mam ciśnienie na jakąś wyprawę z wykorzystaniem potencjału 4x4. Mój młodszy będzie miał 6 lat, powinnen dać radę. Żeby jednak jakoś pójść na kompromis z rodzinną musiałbym przewidzieć w planie wycieczki jakieś kilkudniowe moczenie się w Morzu Czarnym a potem w góry :D . Chyba ciekwsze byłoby Maroko ale zdecydowanie droższe i bardziej wymagające. :roll:
CRDi 2003 r. AT; bodylift 1"; zawias Ironman +2", +B6, Escape 12000. AT255/70R16 MT265/75R16 Wint265/70R16.
http://www.youtube.com/watch?v=-KJmGHt9 ... tube_gdata
Awatar użytkownika
Masmo
 
Posty: 1109
Rejestracja: 30 cze 2009, 08:11
Lokalizacja: Gdynia


Wróć do IMPREZY I ZLOTY



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron