Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Przełożenia w tylnym moście-wymiana dyfra

:idea: Wybrane, ciekawe i istotne tematy z całego forum

Przełożenia w tylnym moście-wymiana dyfra

Postautor: maniekzg » 21 cze 2018, 14:43

Witam,

Kupiłem swojego Terracana, wiedząc, że szykuje się wymiana główki tylnego mostu. Skrzynia biegów Automat.
Były szarpnięcia przy załączaniu pozycji D i R. W trakcie jazdy/rozpędzania skrzynia zmieniała już płynnie (były wytłuczone satelity boczne). Kupiłem główkę opisaną 9:38 (przełożenie)
Mechanik wstawił, dał nowy uszczelniacz wału od strony skrzyni (stary puszczał olej) Zalał Castrol syntrax 75w140 LS.
Przestało szarpać na postoju, ale przy ruszaniu jest wrażenie jakby auto się spinało/napinało ciężko to określić. Tak jakby SLD łapało podczas ruszania :)
Po przeczytaniu ostatniego postu rufusa odnośnie zmiany skrzynki M/T na A/T przyszło mi do głowy, że może przełożenia się nie zgadzają, bo główka mostu była od manuala na przykład??? Czy może wtedy byłyby inne zupełnie objawy?
Dodam, że w moście nic nie zgrzyta, nie wyje, tylko to spinanie mnie niepokoi.
Jeśli ktoś może pomóc w temacie będę bardzo wdzięczny, dzięki i pozdrawiam ;)
Born to be wild :)
maniekzg
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2018, 09:01

Re: Przełożenia w tylnym moście-wymiana dyfra

Postautor: maniekzg » 28 cze 2018, 07:29

Poszperałem trochę w temacie i wychodzi mi tak:
Na allegro używane tylne mosty, nawet te pochodzące od aut z A/T opisane są przełożeniem 4,222
Na główce mostu którą kupiłem i założyłem, białym markerem napisane miałem 9:38 co odpowiadałoby ilości zębów na małym i dużym kole zębatym. Dzieląc 38 przez 9 wychodzi dokładnie 4,222. Więc moja konkluzja jest taka, że tylny dyferencjał zarówno w wersji ze skrzynią A/T jak i M/T ma to samo przełożenie (dyfry sprzedawane jako M/T też w aukcjach opisane są 4,222).
Może się mylę? Jeśli jednak się nie mylę, efekt "spinania się" auta podczas ruszania musi mieć źródło gdzie indziej...
Może LSD łapie na twardym (nie powinno)??? Czytałem na forum posty, gdzie użytkownicy opisywali podobne zjawisko.
Mam jednak pytanie, gdyby LSD było nie sprawne w moście który kupiłem/założyłem to nie łapałoby wcale, nawet w terenie, tak? A nie,że ono padło i teraz spina tarczki na twardym :)
Dobrze rozumiem? :)
Dzięki z góry za pomoc i pozdro dla wszystkich użytkowników!
Born to be wild :)
maniekzg
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2018, 09:01


Wróć do NIEZBĘDNIK



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net