Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Olej do tylnego mostu z LSD

:idea: Wybrane, ciekawe i istotne tematy z całego forum

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: blue60 » 10 mar 2016, 12:09

W dokumentacji technicznej producenta nie ma wzmianki o jakimkolwiek dodatku.
Forum jest po to, żeby udzielać rad, ale odpowiedzialnie.
To co pisze kolega @robert38 to domysły.
Napisałem tego posta nie żeby się kłócić, ale żeby poinformować rzetelnie użytkowników.
Natomiast w dokumentacji tak jak pisałem poprzednio dopisany jest olej Mobilube LS 85/90, ponieważ producent
wiedział o zakończeniu produkcji oleju Infilrex.
blue60
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2011, 09:04

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: barzuc » 10 mar 2016, 12:25

Pozwolę sobie się włączyć do dyskusji i zasugerować jej zamknięcie ponieważ zbyt dużo emocji się tu już wkrada.

Myślę, że jacekmad dobrze podsumował ten temat kilka postów wyżej.

Każdy z użytkowników niech sam wyciągnie wnioski z całej dyskusji i zaleje to co będzie chciał, bo to jego auto i jego sprawa czy będzie się trzymał sztywno instrukcji, zaleje zamiennikiem czy zwykłym olejem z dodatkiem do LSD...
Jak dla mnie (uwaga ironia) to jak się ktoś uprze to możne nawet zalać olejem do frytek z biedronki... byle by to robił w swoim aucie i potem nie narzekał, że auto się popsuło. Życzę wszystkim podejmowania samych właściwych decyzji bezpiecznych dla auta, a co za tym idzie, bezpiecznych dla użytkownika (również jego kieszeni).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: nizak102 » 10 mar 2016, 15:13

Witajcie
chłopaki niema sensu sie kłucic bo ile osób tyle zdań. Kazdy niech sobie leje co uwaza za stosowne a tak naprawde zycie zweryfikuje czyja teoria była słuszna. Tylko pamietajcie ze jak bedzie ktos robił most to wrzucajcie zdjecia dla potomnych zeby nastepne pokolenia forumowiczów nie musiały sie kłucic która opcja jest lepsza :D
Wtedy przynajmniej juz bedzie wiadomo która opcja jest najgorsza.......... :)
Zycze mniej nerwów wiecej poczucia humoru :)
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: wojtas » 27 kwie 2016, 21:11

Cześć,

Wymieniłem olej w moim terracanie na castrola 75/140 z LS.
Niestety bezpośrednio po tej wymianie pojawiło się lekkie wycie przy prędkości ok.90-100/h.
W momencie dodawania gazu jest wszycho ok., ale jak jadę stabilnie albo lekko ujmę gazu,
pojawia się tramwaj.Poprzednio miałem zalany ten sam olej.
Co o tym sądzicie?
wojtas
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2016, 08:45

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: wooldi » 10 cze 2016, 20:16

Do tej pory lałem do mostu Castrola 75W140 LS ale zainspirowany dyskusją w tym wątku znalazłem w necie olej Texaco Geartex LS 85W-90 rozlewany w butelkach 1l (ze zbiorników 20l). I tu muszę przyznać rację rację nizak102 - po zalaniu mocno zmniejszyły się luzy w tylnym moście. Z Castrolem miałem odczuwalny luz podczas dodawania i puszczania pedału gazu (puknięcie opisywane już na forum) - teraz prawie go nie ma. Zastanawiam, czy przy następnej wymianie nie dolać dodatkowo jeszcze dodatku do LSD - może luz zupełnie zniknie?
Nie sprawdziłem jeszcze, jak zachowuje się LSD w terenie z tym olejem.
Mateusz - dzięki za podpowiedź!
@wojtas - może masz podobnie (wycie mostu) po zalaniu nowym, zbyt rzadkim olejem?
pozdrawiam
wooldi
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: Ptoniu » 14 gru 2016, 15:13

Witam niedługo wymiana oleju w moście, co sądzicie o tym oleju http://allegro.pl/mannol-maxpower-4x4-7 ... 19140.html . Może ktoś go kupował. Czy lepiej nie ryzykować i zalać ten castrol 75w140 lub ten 85w90 z dodatkiem.
Ptoniu
 
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2015, 11:04

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: Rychozol » 14 gru 2016, 17:00

Czytam ten wątek i zastanawiam się jaki olej wlać do swojego terka. Ale przypomniało mi się, że mam instrukcję w aucie po germańsku. I mam trochę inaczej wypisane płyny eksploatacyjne niż w instrukcji po polsku z forum. Auto z 2006 r.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/743 ... yny_cr.jpg
Rychozol
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:59

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: kikon16 » 15 gru 2016, 06:05

Ja podobnie jak kolega wooldi zalałem dwa miesiące temu Texaco Geartex LS 85W-90 i puki co jest ok, nie szumi luzy sie zmniejszy, z tym że jaki poprzednio był olej nie wiem, pozatym było go nie za dużo.
kikon16
 
Posty: 41
Rejestracja: 15 wrz 2016, 09:45

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: kon555 » 23 gru 2016, 15:00

Szybkie pytanie kupić 3 czy 4 litry? Piszecie że wchodzi 2,8 lub 3,4 l, pierwszy raz wymieniam i nie mam porównania.
2. Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 czy inny (Castrol Syntrax Longlife 75W-90, Texaco Geartex LS 85W-90 etc.)
3. Jaki olej do przodu (Wyje trochę podczas używania napędu na przód)
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Olej do tylnego mostu z LSD

Postautor: Pawcio » 26 gru 2016, 16:20

Ja u siebie wlewałem Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 na tył wchodzi około 3,0-3,4 litra(chociaż instrukcja podaje 2,8l. Na przód wlałem również ten sam olej (jnstrukcja podaje 1,8l. ale jak kojarzę że wchodzi troszkę mniej),ilości nie pamiętam.Kup 5l. starczy na dwa mosty.Podczas wymiany/dolewania kontroluj ilość.
Ja brałem tu; http://www.petrostar.pl/oleje/oleje-prz ... p645616482

Tak na marginesie w Jeepie leję ten sam olej...
Pozdr...
Terracan 2004r.120KW,Automat.amor.przód B6,tył IRONMAN2",sprężyny tył IRONMAN2"+300kg.
JUZ BEZ TERCA...
Pawcio
 
Posty: 55
Rejestracja: 05 wrz 2014, 21:54
Lokalizacja: Wsch. okolice W-wy

PoprzedniaNastępna

Wróć do NIEZBĘDNIK



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net