[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Forum TERRACAN.PL • Wyświetl temat - Pomocy co to może być?

Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Pomocy co to może być?

:idea: Wybrane, ciekawe i istotne tematy z całego forum

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: barzuc » 05 lut 2014, 14:01

A kryteria faktycznie sprecyzowane masz, mój by pasował ale nie oddam :)
Co do jeżdżenia - to faktycznie można się przejechać ale do jakiegoś już wcześniej sprawdzonego przez kogoś zaufanego, tak w "ciemno" to faktycznie za duże ryzyko.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: Rothmans » 05 lut 2014, 14:21

Barzuc a do tego daleko masz?
http://otomoto.pl/hyundai-terracan-bezw ... 15810.html
Zawsze byśmy mogli sie dogadać ;)
I jedno co mnie dziwi że piście gościu że to jest 2005 jak on wygląda mi na 2003
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: barzuc » 05 lut 2014, 15:29

No do tego to takie 70 z małym hakiem :) Chwilowo ciężko by było mi zrobić taką wycieczkę.
Jakbyś znalazł coś ciekawego w Poznaniu i najbliższej okolicy to daj znać - tak "z biegu" mogę podjechać jakbym miał w miarę po drodze do/z roboty lub tak do 15km od Rokietnicy, dalsze - też mogę ale to już muszę lekko zaplanować ;)
Z tego co widzę na otomoto - to w moim rejonie (tym najbliższym) chwilowo nic nie ma ciekawego co spełniałoby Twoje oczekiwania.
Jeden w automacie - z Gniezna. Rok temu go oglądałem... wtedy to był prawie szrot (lejące wtryski, zniszczone wnętrze, brakujące czujniki otwarcia drzwi i maski, łyse opony zimą... dużo było tego i prawie wszystko wynikające tylko z zaniedbania), może coś się zmieniło od tamtego czasu... choć wątpię.

Ten z Chodzieży - ewidentnie wersja sprzed liftu, silnik teoretycznie już po lifcie (163KM) - pewnie takie połączenia też były (widziałem np. z zewnątrz przed liftem, w środku - po lifcie)
Z zewnątrz - na pierwszy rzut oka nie ma do czego się przyczepić. Odpicowany na sprzedaż, oznaczenia tam gdzie powinny być... brakuje trochę zdjęć wnętrza żeby ocenić czy w ogóle warto jechać - nie ma żadnego zdjęcia od strony kierowcy, fotela (boczek i siedzisko), wnętrza drzwi (wew. boczek z uchwytem i sterowaniem elektryką), centralnej konsoli - czyli tam gdzie zużywa się najszybciej :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: barzuc » 05 lut 2014, 21:06

A te patrzyłeś:
http://otomoto.pl/hyundai-terracan-4x4- ... 78797.html (mazowieckie)
Dużo dokładnych zdjęć w dodatkowym albumie, środek ładnie odczyszczony, tapicerka i fotele nie wyglądają na zniszczone, jak na 210tyś km - całkiem ładny, dużo gorsze widziałem z połową oficjalnego przebiegu, nie widać zniszczonych uszczelek przy drzwiach, znaczki są tam gdzie powinny... minusy - nie widziałem tempomatu i radia :) Ja bym tego na Twoim miejscu pojechał zobaczyć.

http://otomoto.pl/hyundai-terracan-C31996171.html (Poznań)
wcześniej mi się nie otwierało to ogłoszenie, więc nie zwracałem uwagi. Też źle nie wygląda. Środek nie wygląda na zniszczony, naklejki i znaczki gdzie być powinny, elektryczne sterowanie fotelem i fabryczne radio (to akurat rzadkość), minusy też brak tempomatu :)

Pozostałych regionów nie przeglądałem - ale łączna ilość z automatem - to za dużego wyboru nie ma. Może któryś z kolegów ze południa pomoże - tam chyba najwięcej stoi :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: Rothmans » 05 lut 2014, 21:30

No właśnie ten pierwszy przepięknie wygląda na zdjęciach i na żywo bo to o nim właśnie mowa.
Ale spód i komora silnikowa taka jak na zdjęciach które dodałem właśnie to mnie odstraszyło.
Pierwszy raz w życiu widziałem tak zardzewiały drążek kierowniczy, ja rozumiem że on jest gruby i nie pęknie ale coś jest nie tak.
Popatrz przybliż sobie foto na tylni hal jaki jest zardzewiały
Obstawiam że czyścili i komorę silnika i sód auta jakimś mocnym środkiem chemicznym który tylko zaszkodził a nie pomógł.
A sprzedający twierdzi że hyundaie tak maja że metalowe rzeczy będące w komorze silnikowej szybko łapią rdze, hmmm
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: barzuc » 05 lut 2014, 22:36

Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: Rothmans » 06 lut 2014, 17:26

A to normalne? czy dokładana poduszką?
Bo pierwszy raz widzę takie łączenie na kierownicy
http://allegro.pl/hyundai-terracan-suv- ... 87274.html
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: barzuc » 06 lut 2014, 19:58

Kierownice ktoś raczej obszył na nowo (moje przypuszczenie, bo i kolorystycznie się gryzie i trochę "za ładna" jest). Swoją drogą to drugi, może trzeci egzemplarz (a jak szukałem swojego to ogłoszeń się naoglądałem dobrych kilkaset) w którym widzę wersję sprzed liftu z jasnym wnętrzem :)
Z innej beczki - brakuje mu oznaczeń na boku (nie wiem jak od strony kierowcy) więc pytanie dlaczego ich tam nie ma tak samo oznaczenie AWD i HYUNDAI na klapie - brakuje literek... nie wiem, ale same chyba nie odpadają :), dziwne też, że śruby mocujące listwę bagażnika są zardzewiałe - tak samo blacha wokół uchwytu (ucha) do zamka. Na matę w bagażniku bym patrzył przez palce (można kupić i za 60zł), brakuje rolety bagażnika - jeśli to dla Ciebie ma znaczenie.
Opis jak dla mnie też bardzo kwiecisty - ksenony (reflektory soczewkowe - to tak, ale ksenony?), kontrola trakcji, parktronic (a w przednim i tylnym zderzaku żadnych śladów - chyba, że ma kamery :shock:), komputer pokładowy (ciekawe co ma sprzedający na myśli) :) Choć może faktycznie ktoś zainwestował w bajery. Ogólnie - nie napalałbym się ;)
Jedź zobaczyć... po prostu na razie musisz zobaczyć na żywo każdy, który "z grubsza" spełnia kryteria (rocznik, wyposażenie, automat) a jest w pobliżu :) Choćby po to żeby zobaczyć różnicę między zdjęciami a rzeczywistością. Po którymś aucie - na zdjęciach zaczniesz wychwytywać smaczki, które teraz uchodzą uwadze.

Jedna uwaga - muszę być uczciwym, jakbym wystawił swojego to też miałbym się do czego przyczepić... oj miałbym, powoli wyprowadzam na prostą, ale z drugiej strony pedantem nie jestem - auto ma jeździć, być sprawne i bezpieczne a jak przy okazji będzie wyglądało - to dobrze, a ja jego "niewolnikiem" nie jestem:D
Robię tu teraz (i w przypadku każdego innego ogłoszenia / egzemplarza do którego się odniosłem czy odniosę) czarną robotę wytykając co mi się nie podoba / wzbudza moje wątpliwości, co nie znaczy że wydaję jakiekolwiek "wyroki". Auto w rzeczywistości może okazać się rewelacyjne albo szrotem - tego się nie da ocenić. Bazuję tylko i wyłącznie na zdjęciach, treści ogłoszenia i mikro doświadczeniu jakie zdobyłem szukając swojego terka.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: Rothmans » 06 lut 2014, 21:36

barzuc jesteś wielki :D
Wiem sam przyuwazyłem brak oznaczenia na boku co może być powiązane z lakierowaniem

Dogadałem się z gościem jadę w weekend obejrzeć tego
http://otomoto.pl/hyundai-terracan-lift ... 27793.html
Podobno serwisowany do końca, dwa kluczyki w komplecie, nie bity co co potrzeba więcej heh :D
Myśle że kierownica wytarta adekwatnie jak na swój przebieg co do foteli nie jestem pewien

Barzuc jak byś tak zerknął i sie wypowiedział

ps jakoś tak mizernie te halogeny sie świeca tak mi się wydaje
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Pomocy co to może być?

Postautor: barzuc » 06 lut 2014, 23:05

Dziękuję, ale bez przesady.

Co do tego to wygląda nieźle. Chociaż dziwne są tak czyste felgi z tyłu... to że przednie uwalone jak "święty turecki" to normalne, ale tylne nie powinny aż tak mocno ustępować...
Z zewnątrz - całkiem nieźle, nie rzuciło mi się w oczy nic co by nie było na miejscu. Uwalony, ale "taki klimat" - poproś żeby go umył przed oględzinami - na takim nic nie zobaczysz (rysy, odpryski i inne uszkodzenia lakieru - wszystko błyskawicznie się "chowa"). Nie ma haka - więc raczej nie targał przyczep (bo raczej nie chciałoby się nikomu haka ściągać).
Jeśli chodzi o halogeny - w dzień tego nie ocenisz - szału nie ma :) W nocy - to co innego, w tym aucie one na prawdę dają "po glebie" i oświetlają tam gdzie nie dają rady normalne światła (bo za wysoko - w znacznej części "osobówek" na wysokości świateł terka są już lusterka).
Środek - też uwalony, ale biorąc pod uwagę aurę na zewnątrz - norma (zobaczysz sam). Co do kierownicy - to (na zdjęciu) prawie "nówka funka nie śmigana" i tym bym się nie przejmował. Wytarte w miejscu gdzie się najwygodniej kierownicę trzyma (też tam łapę mam jak gdzieś się kulam po trasie). Jedyne co nie pasuje (choć patrzę na zdjęcia swojego i też podobnie jest, więc pewnie się czepiam) - to trochę nieproporcjonalnie duża szpara pomiędzy osłoną tunelu a bokiem kokpitu po prawej stronie (zdjęcie od pasażera). Więcej nie powiem bo zdjęcia marnej jakości i niewiele widać. Brakuje zdjęć kanapy z tyłu, samego kokpitu, boczków drzwi, boków foteli kierowcy i pasażera, bagażnika.
Co do opisu - nie wiem jedynie o co chodzi z czujnikiem deszczu (osobiście się nie spotkałem, ale - patrz poprzedni post, może to że wycieraczki przyspieszają pracę zależnie od prędkości jazdy?), czujnik zmierzchu (tylko przyciemnia lusterko wsteczne, czy coś jeszcze?).

Z takich rad "oglądacza" specyficznych (jak dla mnie dla terka):
Z zewnątrz:
- chlapacze, osłona pod silnikiem, dół zderzaków - czy nie są połamane - jak tak, pewnie auto jeździło w terenie (w końcu to terenówka, ale warto to wiedzieć)
- halogeny - czy są czyste (jak będą brudne od środka albo gorzej woda - znaczy że nie raz brodził)
Wnętrze:
- kolor pasów z tyłu powinny pasować do reszty (tak jak i z przodu, spotkałem się z autami, które jeździły jako ciężarówki bez kanapy z tyłu a potem do szarego czy beżowego wnętrza włożone czarne pasy z tyłu na "sztukę")
- stan uszczelek na drzwiach i na karoserii (jak miałeś SF to wiesz jak się do wyższego auta wsiada - za przeproszeniem dupą się trze)
Z mechanicznych rzeczy:
- działanie napędu 4x4 (nie wiem co jest tutaj czy 2H/4H/4L czy auto/low; pamiętaj że na 4L i LOW przełączasz przy skrzyni ustawionej na N)
- generalnie poziom i jakość płynów (nie spodziewaj się super hiper, ale nie powinny być bardzo tragiczne, czy nie ma płynu chłodzącego w oleju albo oleju w płynie, czy pod korkiem oleju nie ma nalotów), stan i jakość oleju w skrzyni biegów (bagnet po prawej stronie silnika, pewnie czerwony, blisko grodzi),
- objawy lejących wtrysków (kopcenie, dymienie, sadza, nierówna praca, problemy z odpaleniem, kontrolka check i tryb awaryjny jak się silnik nagrzeje) - poproś żeby auta nie odpalał przed Twoim przyjazdem - niech silnik będzie zimny... zimny jak "trup" - powinien odpalić bez problemów,
- objawy padniętej uszczelki pod głowicą (ostatnio dużo o tym było)
Inne:
- o rdzy i nr VIN na ramie już wiesz,
- sprawdź czy jest klucz do windy od koła zapasowego (pod lewą częścią kanapy tylnej - bez tego zapasówki nie opuścisz), klucz do kół i lewarek (bagażnik), możesz sprawdzić czy winda działa, jak nie to nie tragedia, ale punkt do zbicia ceny :)
- (najlepiej na początek) zapytaj o ostatnie wymiany: oleju w mostach, silniku, skrzyni biegów, mechanizmie różnicowym, wymiany filtrów oleju i paliwa, rozrządu, pompa wody pozostałe paski. Jak usłyszysz że którejś z tych rzeczy nie trzeba wymieniać - to zacznij uważać na sprzedawcę i na to co mówi. Możesz zapytać o naprawy wtrysków / pompę paliwową / uszczelkę pod głowicą - czy coś było z tych rzeczy robione. Nie spodziewałbym się, że sprzedawca będzie to wiedział, ale powinno być to w książce serwisowej.
Reszta - jak przy każdym innym aucie :) Trzeba sprawdzić wszystko :)
Poproś o VIN i sprawdź go jakimś dekoderem (np. tym - http://koreacat.ru/hyundai/ - podstawowe info o aucie powinny się zgadzać).

Ech.. rozpisałem się, pewnie przynudziłem a i tak pewnie o masie rzeczy zapomniałem. Zanim kupisz - poczytaj forum (szczególnie polecam dział awarie i niezbędnik) , zobacz co najczęściej się pojawia w usterkach, jakie są objawy i szukaj tych objawów w oglądanym egzemplarzu. To forum to na prawdę skarbnica wiedzy, która mi bardzo pomogła i nadal pomaga.
Powodzenia. I pamiętaj to TY będziesz jeździł samochodem który kupisz, nikt z forum, więc zachęcam - korzystaj z wiedzy ale też ją weryfikuj. Głowa nie służy tylko do "noszenia czapki".
Jak się za bardzo napalisz - odejdź, ochłoń i dopiero myśl dalej... nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i krytycznego spojrzenia (wiem, nie zawsze się udaje). Na pewno nie kupuj "od razu", obejrzyj, prześpij się, jak chcesz opisz na forum... przez samo opisywanie robisz rachunek zysków i strat - a to bardzo pomocne :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

PoprzedniaNastępna

Wróć do NIEZBĘDNIK



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net