Strona 1 z 1

Kodowanie kluczyków w centrali

Post: 12 cze 2015, 20:24
autor: barzuc
Tytułem wstępu
Męczyło mnie jak wczytać kluczyk (np. po wyczerpaniu czy zmianie baterii) do centralnego zamka z powrotem do centrali. Ponieważ temat wielokrotnie się pojawiał na forum a nikt nie znał konkretnej odpowiedzi postanowiłem przejrzeć, to do czego wszyscy dzięki Irkowi i forum mamy dostęp, czyli dokumentację techniczną / instrukcje serwisowe.
I co? I jest jak wół napisane jak wczytać kluczyki (no musiało być, bo skąd niby ci biedni ludzie w serwisie by mieli to wiedzieć). Każde auto ma przecież swoją procedurę, niektóre mają kombinacje naciśnięć otwierania/zamykania, przełączania zapłonu, trzymania wciśniętego jednego i robienia drugiego... dużo tego jest itp, inne jak terek - są po prostu proste.
Rozwiązanie:
Instrukcja serwisowa do v6 3,5 i 2,5tdi, część BE (Body Elektrical System) strona 37. W następnych aktualizacjach do J3 (czyli 2,9CRDi) nie ma już niczego na ten temat więc wychodzi, że postępowanie się nie zmieniło.
Postępowanie (w wolnym tłumaczeniu):
1. zdjąć panel centralny (czyli konsolę centralną - tam gdzie radio)
Uwaga - nie odłączać akumulatora (dość logiczne)!
2. Aby wczytać nowe kody:
- przestawić centralkę w tryb uczenia (z OFF na SET)
- wczytać pilota. Pilot jest wczytywany każdorazowo po naciśnięciu przycisku otwierania / zamykania.
- wczytać drugiego pilota w ten sam sposób
3. przestawić centralkę w tryb pracy (z SET na OFF).
4. zainstalować ponownie panel centralny

Wychodzi na to że po prostu banał :) Jak ktoś będzie zmuszony do skorzystania - niech da znać czy instrukcja serwisowa się nie myli. Jeśli prawdę powiada, będzie można temat odfajkować jako rozwiązany :)

Re: Kodowanie kluczyków w centrali

Post: 02 wrz 2019, 15:39
autor: JANI
Witam. Jest prośba o opinie to dodaje. Dzisiaj walczyłem według tego opisu i piloty w kluczykach fabrycznych się nie wczytały. Terracan 2003 rok , 2,9 CRDI