Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Boczek drzwi bocznych

:idea: Wybrane, ciekawe i istotne tematy z całego forum

Boczek drzwi bocznych

Postautor: Rothmans » 30 cze 2015, 18:18

Witam
Potrzebuje zdjąć boczek/ tapicerkę drzwi przednich bocznych czy już ktoś kiedyś zdejmował jeżeli tak to od czego zacząć? ile śrubek? gdzie podważyć? zresztą czego się spodziewać? :D
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Boczek drzwi bocznych

Postautor: barzuc » 30 cze 2015, 20:39

W serwisówce nie ma nic o boczkach drzwi (część BD od strony 31)... jest cała masa innych elementów wnętrza, ale nic o drzwiach. Obstawiam, że klasyka: kilka wkrętów (np. pod klamką, uchwytem, za głośnikiem, od dołu), kilka zatrzasków (trzeba wyczuć) do tego sklejone oczywiście + na koniec - całość unosisz do góry (bardzo często boczek "wisi". U siebie rozbierałem osłonę tylnej klapy (musiałem się do mechanizmu wycieraczki dostać) - żadnych niespodzianek. Prosto i bez większych problemów.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Boczek drzwi bocznych

Postautor: robert38 » 30 cze 2015, 23:20

Odkręcasz sześć śrub.
Dwie na samym dole (trzeba się nachylić aby widzieć dolną krawędź drzwi), kolejne dwie są po środku drzwi pod takimi okrągłymi zaślepkami, kolejna śruba pod zaślepką w klamce do otwierania drzwi (jak ją odkręcisz to zdejmij plastikową ramkę z tej klamki), ostatnia śruba przy krawędzi drzwi po stronie zawiasów (widać taką dziurę i w niej jest mała śrubka).

Dobrze jest zdjąć zaślepkę lusterka (jest na takich jakby kołkach rozporowych i trzyma się dosyć mocno, uważaj też na przewody od głośniczków wysokotonowych) i opuścić szybę maksymalnie w dół.
Wydaje mi się, że jak nie zdejmiesz tej zaślepki to nie uda ci się zdjąć tapicerki drzwi.
Ja ją zawsze zdejmowałem jak ściągałem boczek.

Boczek trzyma się na spinkach. Z czuciem od dołu podważasz i jak puszczą spinki to musisz go podnieść do góry aby zszedł z krawędzi drzwi przy szybie. Ja po prostu chwytam za boczną kieszeń i zdecydowanym ale kontrolowanym ruchem pociągam boczek do siebie, spinki puszczają i jeszcze nigdy żadnej nie połamałem.

No i jak już go zdejmiesz to nie zapomnij odłączyć przewodów od sterowania szybami (są dosyć krótkie)

Drzwi od środka są oklejone folią.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boczek drzwi bocznych

Postautor: Rothmans » 01 lip 2015, 15:45

Chłopaki dziekie serdeczne bo przymierzam się do wygluszenia i zmiany audio :D
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04


Wróć do NIEZBĘDNIK



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net