Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

EGR

EGR

Postautor: limbo » 19 kwie 2014, 15:19

Panowie zaslepiał ktoś z Was EGR-a??
u mnie zawiesza sie a jest trochę dłubania żeby go wyciągnąć, łatwiej bedzie go zaślepić.
na wolnych obrotach czasem kuleje, jak go przegazuje chodzi równo, zresztą wyszło na skanerze ze sie wiesza
Awatar użytkownika
limbo
 
Posty: 255
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:27

Re: EGR

Postautor: StefanRz » 29 sty 2019, 10:28

Witam.
Rowniez zastanawiam sie nad zaslepieniem EGR.
Ma ktos jakies doswiadczenia badz rady? :)
Awatar użytkownika
StefanRz
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 wrz 2018, 21:18
Lokalizacja: Rzeszow

Re: EGR

Postautor: kon555 » 13 lut 2019, 23:42

Ja testowałem dość intensywnie zachowanie z i bez egr, poza tym że z zaślepionym zawsze wywalał błąd w komputerze (bez check), to strasznie śmierdziały spaliny, silnik a raczej płyn chłodniczy się trochę wolniej nagrzewał, mam wrażenie że egr w wersji 150km ma opóźnienie i przy gwałtownym wciśnięciu gazu puści szaro/czarny dym (niedużo), wymieniłem zawór egr na nowy oryginalny hyundaia, oraz zawór podciśnieniowy i szczerze różnica jest mała, zwłaszcza gdy po tygodniu jazdy po mieście wyjeżdżam na ekspresówkę to potrafi zakopcić podczas gwałtownego rozpędzania się (zero błędów/dziwnych parametrów etc.), z zaślepionym niby nie puszczał dymu ale spaliny bardziej śmierdziały i ich intensywność była większa (zauważalne w światłach reflektorów), miałem wrażenie że bez egr gaszenie silnika było bardziej "twarde". Ale tak czy inaczej jeśli decydujesz się na ruszenie tematu wyczyść w miarę możliwości układ dolotowy, bo jeśli były jakieś problemy z egr zaślepienie może nic nie dać. Sprawdź też czy odma przy dolocie nie jest zbyt intensywnie zabrudzona gdyż może ona szybko doprowadzić właśnie do zasyfienia dolotu oraz samego egr.
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04


Wróć do EKSPLOATACJA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net