Strona 1 z 3

Pytania początkującego

Post: 16 sty 2015, 22:17
autor: sylwek
Witam wszystkich. Od kilku dni stałem się posiadaczem Terka JX 290. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autkiem.Zarówno właściwościami trakcyjnymi jak i jakością wykonania. Forum jest fantastyczną skarbnicą wiedzy o tym aucie ale tak jakoś mam parę pytań.
Zastanawia mnie w którym miejscu stoi wasz wskażnik temperatury płynu chłodzącego? Mój nagrzewa się dość szybko. Już po 5km w mieście z nawiewów czuć przyjemne ciepełko a po około 10 minutach kręcenia po mieście wskażnik stoi około 3mm poniżej punktu połowy skali. Te wskazanie utrzymuje się przez praktycznie cały czas jazdy i w mieście i poza. Zastanawiam się czy termostat utrzymuję tą temperaturę na prawidłowym poziomie???
Kolejna sprawa to filtr automatycznej skrzyni biegów. Nie mam pojęcia jak określić typ mojej skrzyni. Po VINie standardowo odsyła mnie do serwisu a tam kwoty straszne(VIN KMHNN81XP3U111413).
Zastanawia mnie też ten kompas na podsufitce.Może ktoś orientuje się jakie są tam funkcje???
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam ;)

Re: Pytania początkującego

Post: 16 sty 2015, 23:33
autor: Rothmans
Napisz coś więcej o samochodzie jak możesz oraz wrzuć zdjęcia
Skąd jesteś ?

Re: Pytania początkującego

Post: 17 sty 2015, 08:06
autor: barzuc
Temperaturę trzyma dobrą - tak właśnie powinno być - tuż poniżej połowy skali.

Co do filtra w skrzyni automatycznej - jest siatkowy i można go myć. Nie ma potrzeby wymieniać na nowy, jeśli bardzo chcesz nowy, to możesz poszukać od Toyoty LC - jest gdzieś wątek na forum albo zobaczyć w schematach i sprawdzić po nr części w koraps ile tam kosztuje.

Jeśli chodzi o kompas to rzadkość może coś w instrukcji będzie. - jakbyś się znudził nim to daj znać, jest kilka osób (ja też), które chętnie go odkupią :)

Re: Pytania początkującego

Post: 17 sty 2015, 09:28
autor: Rothmans
W kompasie masz kierunek jazdy, ciśnienie zewnętrzne, wysokość, zegarek

Re: Pytania początkującego

Post: 17 sty 2015, 19:49
autor: sylwek
Autko jak autko,lata swoje ma. Malowany tylny lewy błotnik,pordzewiała osłona zbiornika,trochę słychać sprzęgiełko alternatora. Rama ok,pewnie w lecie zakonserwuje,buda też raczej wielkich dzwonów nie liczyła. Wzięte przez otomoto od handlarza więc podpicowane lekko. Na chwilę obecną wielkich remontów nie wymaga,jedynie pakiet startowy(oleje,filtry itd).
Jestem z Bielska Podlaskiego 50km na południe od Białegostoku droga nr19. Przy zakupie przeważyło małe lusterko na przednim prawym błotniku(fajna rzecz). Jak zrobię przyzwoite fotki to wrzucę ;) Na dzień dzisiejszy rogal z gemby mi nie schodzi :D :D :D

Re: Pytania początkującego

Post: 17 sty 2015, 19:52
autor: sylwek
A doszło jeszcze zapytanie 8-) już wiem że wbrew temu co mówi znajomy elektryzator można odłączyć blokowanie drzwi przy 50km/h ale zastanawiam się czy po dołożeniu haku da się jakoś ustawić czujniki cofania żeby nie wariowały :?: Badał już może ktoś ten temat :?:

Re: Pytania początkującego

Post: 17 sty 2015, 21:10
autor: Rothmans
To jak odłączyłeś blokowanie drzwi przy 50km/h bo do dnia dzisiejszego z tym wojuje? :mrgreen:

Re: Pytania początkującego

Post: 18 sty 2015, 10:37
autor: hans
Mam hak i dokładałem czujniki cofania - wszystko działa jak należy i bardzo precyzyjnie pokazuje. Zakładaj hak - nie powinno to miec wpływu

Re: Pytania początkującego

Post: 18 sty 2015, 11:32
autor: sylwek
Jeszcze nie odłączyłem,prawdopodobnie się uda. Na razie brak czasu u elektrocudorzeżbiarza. Dam znać jak z tym pójdzie 8-)

Re: Pytania początkującego

Post: 18 sty 2015, 11:33
autor: Rothmans
To daj znać co zrobiłeś bo też mnie to wkurza, albo niech zamyka ale żaby każdy mógł se je samoczynnie otworzyć od wewnątrz auta