Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Przednie lampy

Przednie lampy

Postautor: mosquito » 24 mar 2010, 12:15

Mam pytanko do zorientowanych.
Chodzi mi o przedni reflektor,czy istnieją jakieś zamienniki na rynku?Czy ewentualnie można wymienić samo szkło (czy jest demontowane?),czy trzeba całość?Mam pęknięte szkło w prawej lampie,dlatego zastanawiam się jak to można zrobić.Rysa jes mała i ledwie widoczna,ale podejrzewam,że z czasem poleci całkiem.
Dzięki za ewentualną pomoc
mosquito
 
Posty: 41
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Radom

Re: Przednie lampy

Postautor: robert38 » 24 mar 2010, 13:59

Ja rozklejałem swój reflektor. Oddawałem odbłyśniki soczewek do regeneracji. Jest z tym trochę zabawy i trzeba robić to tak że należy podgrzać klej którym jest przyklejone szkło do reflektora i powoli odklejać. Ten klej a wlasciwie jakaś masa klejąca pod wpływem ciepła mięknie. Robiłem to w lato, położyłem reflektor na słońcu na pół godziny i bardzo ładnie się szkło odkleiło. Uważać trzeba na plastikowe zaczepy aby ich nie połamać.
Jak kupisz zniszczony reflektor z całym szkłem to śmiało da się to szkło wymienić.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednie lampy

Postautor: mosquito » 24 mar 2010, 15:24

Dzięki za podpowiedź.To teraz trzeba poczekać na kilka dni ostrego słońca,albo jakąś suszarką go potraktuje :mrgreen: i będę działał.
mosquito
 
Posty: 41
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Radom

Re: Przednie lampy

Postautor: irek » 24 mar 2010, 16:03

Witam!

Zamienniki robia gdzies w chinach. viewtopic.php?f=6&t=24

Obrazek

Rózni się od oryginału kolorem obudowy (szara zamiast czarnej).
Tylko u nas nie ma dystrybutora.

Ja kupowałem na allegro uzywane. Raz trafiłem bardzo żle - lampa przyszła z połamanymi zaczepami. Drugim razem było ok.
Cena - za całość miedzy 200 a 600 zł. Tylko niektórzy wyjmuja silniczek. Niby mozna z własnej lampy ale ja musiałem dokupować bo się niestety zacinał.

Pozdr.
Ir
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM


Wróć do EKSPLOATACJA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net