Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Czy tak ma byc?

Czy tak ma byc?

Postautor: Tomeczek » 03 lis 2015, 22:06

Dzisiaj po rozmowie z forumowiczem Malpio nabrałem podejrzeń co do mojego Terracana. Kupiłem go 2,5 roku temu, jeździli nim okazjonalnie przeróżni kierowcy i fachowcy samochodowi, którzy z samochodami działają nie od dziś ;) ale nikt nie zwrócił mi uwagi na taki mały drobiazg. Dopiero Malpio - w sumie nie wiem czy Ci dziękować czy wręcz przeciwnie bo zasiałeś ziarno niepokoju :D :D :D
A mianowicie... a może inaczej, popatrzcie na poniższe zdjęcie deski rozdzielczej i skomentujcie co wydaje Wam się dziwne, rzucające się w oczy, nie pasujące. Malpio Ty nie bierzesz udziału w quizie

Obrazek
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: Rothmans » 03 lis 2015, 22:11

No co wymieniana kierownica :D
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: barzuc » 03 lis 2015, 22:20

To co Rothmans napisał - kierownica nie pasuje. Albo jest wymieniona albo ktoś zapomniał ją obszyć :)
Jeśli nie jest odpalony - to obrotomierz dziwnie stoi :)

A tak poza tym - na pierwszy rzut oka ładne zadbane i czyste wnętrze którego odrobinę mogę pozazdrościć :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: Tomeczek » 03 lis 2015, 22:32

zrobiłem 50 tys. km. i nigdy nie wpadłem, że mi coś nie pasuje.
ale tak analizuję sytuację i chyba scenariusz był taki, że z uwagi na dość szybką degradację kierownicy (kiepskie skóry i plastyki) sam volant mógł być wymieniony a środek czyli airbag został bo pasuje do koloru tapicerki. Mogło tak być...
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: Tomeczek » 03 lis 2015, 22:33

Ale jesteście spostrzegawczy ... odpalony ;)
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: barzuc » 03 lis 2015, 22:42

U Ciebie - pewnie jest jak piszesz i nie masz się czym przejmować :) Podejrzane by było jakby airbag był czarny. Ale tak - daj do obszycia szarą skórą i nie będzie Ciebie do w oczy kuło :)

Ja u siebie wiem, że obszycie skóra nie jest oryginalne - sprzedający powiedział mi to wprost - "bo brzydka była" to obszył (co mnie nie dziwi patrząc po wytarciu innych elementów), tak samo "podrasował" lewarek od automatycznej skrzyni (to akurat nie wyszło za dobrze bo zlazło po roku).
Ja mam tak (zdjęcie jeszcze zanim go kupiłem, tak, też był odpalony):
Obrazek
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: nizak102 » 04 lis 2015, 11:15

Tomeczek
kup sobie szarą farbę do skór obklej kierownice (tączesć ala drewno) i odtłuść płynem do usuwania silnikonów i pomaluj areografem sobie to na szaro w kolorze airbaga. mam kolege detailera i on mówi ze nie raz juz takie tricki dla handlarzy robili. dobrze przygotowana i pomalowana kierownica nie bedzie sie nadmiernie wycierać ani łuszczyć - bedzie wygladała jak nowa. na google i youtube jest duzo tematów na temat zmiany koloru i odswierzania skór. ja tez musze sobie odswierzyc kierownice ale niemam narzaie na to czasu a auto musi codziennie jezdzic.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy tak ma byc?

Postautor: Tomeczek » 04 lis 2015, 18:56

Tak jeżdżę teraz Terrkiem i patrzę na kierownicę i chyba już musi zostać. Jakoś się opatrzyłem na nią i pasuje mi takie zestawienie kolorystyczne.
A jak będę sprzedawał to pewnie będę musiał się tłumaczyć z tych kolorów. Ale swoją drogą to tak to autko prześwietlałem jak kupowałem i potem cały czas przez okres tych 2,5 roku i że nie nabrałem podejrzeń. Chyba patrzyłem na niego przez różowe okulary. Pomimo tej kierownicy nic a nic mój Terrek nie stracił na wartości i urodzie. :D
Terracan, 2.9 163 kM, rok prod. 2006, automat, amory: przód: BILSTEIN B6, tył: OLD MAN EMU, kolor: czarny
Tomeczek
 
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2013, 05:27


Wróć do EKSPLOATACJA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net