Strona 1 z 1

Lusterka - ogrzewanie

Post: 04 lis 2015, 19:10
autor: Tomeczek
Wczoraj wymieniałem i rozbierałem z kumplem lusterko w jego Terracanie i mam takie spostrzeżenie. Proszę o weryfikację jeśli gdzieś jest inaczej niż zakładam. Bo nie jestem pewny - to taka hipoteza (moja córa lubi to słowo). Ano do rzeczy.

Zakładałem lewe lusterko z innego wozu. Wersja Terrka z elektrycznymi lusterkami i podgrzewaniem. Zakupiliśmy lusterko ale nie zwróciłem uwagi czy jest podgrzewane. I co? Po zamontowaniu wszystko działa cacy ale nie grzeje.
Rozebrałem stare i nowe (stare) lusterko i co mnie zdziwiło. W obu same lustra były podgrzewane przy czym w tym nowym (starym) była inna kostka tzn. taka sama ale bez dwóch pinów i samo lustro nie było podpięte (gołe styki).
Co zrobiłem.
Przerzuciłem kostkę z wiązką ze starego lusterka do nowego (starego) co wiązało się z przedłużeniem tych przewodów od ogrzewania i zadziałało.

Stawiam tezę.
chyba wszystkie Terracany z elektrycznie sterowanymi lusterkami są fabrycznie przygotowane do ogrzewania luster tzn. wszystkie lustra są z matą grzejną. Bo tak było w tym lusterku nowym (starym), była mata grzejna ale nie podpięta.
Przerabiając kostkę i podpinając dwa kabelki można mieć podgrzewane lusterka.
Czy to odkrycie na miarę wynalezienia koła? :D :D :D

Re: Lusterka - ogrzewanie

Post: 04 lis 2015, 21:50
autor: nizak102
Witaj
oprócz wiązki w lusterku musi być też wiazka dostosowana w aucie i przełacznik do podgrzewania szyby dwufunkcyjny w klimatroniku. takze jak ktos ma manualną klime to obstawiam ze i tak nie bedzie działac (inne wiązki). ale w klimatronicu powinno byc ok. az dziwne ze wystepowały terki bez podgrzewnia bo widziałem terków już sporo i wszystkie miały grzane lusterka.
dobre info o dla tych bez grzanych lusterek :
Pozdrawiam
Mateusz

Re: Lusterka - ogrzewanie

Post: 04 lis 2015, 23:32
autor: barzuc
Co do konstrukcji samego przełącznika to nie będę się wypowiadał (bo nie analizowałem), ale normalne podgrzewanie lusterek jest włączane jednym przyciskiem razem z ogrzewaniem tylnej szyby.

Re: Lusterka - ogrzewanie

Post: 05 lis 2015, 07:43
autor: Tomeczek
Może tak być że ogrzewane lustra występują z klimatronikiem. Chociaż w manualnej trzeba by to sprawdzić. Kto ma ten sprawdzi.
Spięte są faktycznie z tylną szybą.

Re: Lusterka - ogrzewanie

Post: 05 lis 2015, 18:16
autor: nizak102
witam
no własnie jednym przyciskiem ale dwufunkcyjnym. jesli wiązki do klimatronika i manuala są takie same to na 99% bedzie to działać
Pozdr
Mateusz

Re: Lusterka - ogrzewanie

Post: 28 kwie 2019, 10:57
autor: Longer
Witam.
Czyli podsumowując - wszystkie terki mają i wkłady lusterek z matą grzewczą, jak i podciągniętą instalację , tylko w niektórych są one nie podpięte ?
Ja sam posiadam wersję z klimatronikiem, niestety lusterka u mnie nie grzeją ( co jest irytujące bo w Mercedesie W124 z 88 roku miałem) .
Podejrzewam, że może to być zależne od pochodzenia auta - mój pochodzi w Włoch i może tam nie podpinali ??