Strona 1 z 1

jak używać napędów

Post: 17 kwie 2016, 01:40
autor: madenias
Witam wszystkich
Jestem nowy na forum i bardzo proszę o podpowiedź jak używać napędów. Dodam że jest to mój pierwszy samochód z napędem na 4 koła i automatyczną skrzynią. Bardzo proszę o w miarę proste wytłumaczenie jak używać napędów. Mam opcje 2H, 4H i 4L. Ponadto zauważyłem że jak na skrzyni ustawie N i zmienię na 4L to zapala si ę napis low. A jak wykonuję to na P to włącza się napis heigh. Proszę powiedzcie jak np. ślizgam się po błocie, jakich ustawień najlepiej użyć, gdyż jak daję 4H to tył się ślizga a przód w ogóle nie ciągnie. Dziękuje za pomoc

Re: jak używać napędów

Post: 20 kwie 2016, 23:51
autor: Papkin
madenias pisze: Bardzo proszę o w miarę proste wytłumaczenie jak używać napędów. Mam opcje 2H, 4H i 4L.

2H - napęd tylko na oś tylną; używasz tego do codziennej eksploatacji na drogach asfaltowych
4H - napęd stały na dwie osie; używasz tego tylko w "terenie" tj. w warunkach ograniczonej przyczepności (snieg, błoto, piasek, mokro, ślisko) i/lub na małej prędkości - ponieważ Twoje auto nie ma międzyosiowego mechanizmu różnicowego używanie tego ustawienia do "normalnej" jazdy (duże prędkości i dobra przyczepność) doprowadzi do uszkodzenia napędów!
4L - napęd jak 4H tylko z dodatkowym reduktorem, czyli mówią bardzo prosto - większa "moc" na kołach z tej samej mocy silnika (wyciąganie kolegi z błota, wygrzebywanie się z tarapatów, wyrywanie bramy, przewracanie drzewa, holowanie ciężarówki)

madenias pisze: jak daję 4H to tył się ślizga a przód w ogóle nie ciągnie

no to coś masz zepsute :P membrana?

bez przedniego wału

Post: 14 wrz 2016, 17:51
autor: edek30
Podczas jazdy w terenie został uszkodzony przedni wał. Nasuwa mi się pytanie czy po jego wymontowaniu oraz wypięciu sterownika załączania przedniego napędu / auto-low / będę mógł tym samym terkiem odwjeżć go naprawy.

Re: jak używać napędów

Post: 14 wrz 2016, 19:21
autor: robert38
Według mnie jak wyjmiesz przedni wał to nie musisz odpinać sterownika.
Chowasz wał do bagażnika i śmiało wieziesz Terkiem do warsztatu.

Re: jak używać napędów

Post: 20 wrz 2016, 17:06
autor: edek30
Dzięki Ci za rade.