Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Przyczepka lekka.

Przyczepka lekka.

Postautor: dzekoo » 23 lip 2017, 19:04

Dzień dobry,

Mam taki śmieszno biurokratyczny problem. Kupiłem przyczepkę w OBI, Neptun 202. Najmniejszą, najtańszą, dwumetrową. DMC 750kg. Większa, ani lepsza mi nie potrzebna, podoba mi się. Zwłaszcza, że mam hak 7cm wyżej, a przyczepce to nie przeszkadza w przeciwieństwie do przyczepki Tema, którą podpinałem i prawie orała tyłem (prześwit tylnej burty 10cm). Ale wychodzi na to, że mojej przyczepki nie mogę ciągać żadnym samochodem, który jest w rodzinie.

Dla przyczepy niehamowanej, pole z dowodu rejestracyjnego O2:
Terracan - 700kg
Focus II - 710kg
Astra II - 550kg
Corsa B - 470kg

O co tu chodzi? Byłem przekonany, że takie małe coś maluchem pociągnę.

EDIT:

Już chyba znalazłem. W dowodzie rejestracyjnym O1 i O2 to MMC czyli maksymalna masa całkowita a nie DMC!

MMC- jest to maksymalna masa całkowita przyczepki W DANEJ CHWILI - W CHWILI JEJ CIĄGNIĘCIA, ta rzeczywista na którą składa się jej masa własna plus ładunek.
DMC - jest to teoretyczna dopuszczalna masa całkowita, czyli niejako określa jak maksymalnie możemy daną przyczepkę teoretycznie obciążyć (jej wytrzymałość).

Ten artykuł mnie zmylił, punkt 2: http://magazynauto.interia.pl/porady/ne ... a-pan-brat

Mam nadzieję, że tak jest i nikogo ani siebie w błąd nie wprowadzam.
2003, CRDi 2.9 150KM, AT, TOD, Lovells +2HD, 265/70 R16: Nexen WINGUARD SUV + AT Cooper ST/Maxx
Awatar użytkownika
dzekoo
 
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2016, 08:52
Lokalizacja: Szczecinek

Wróć do EKSPLOATACJA



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron