Strona 1 z 1

wymiana tulejek wahaczy

Post: 22 sty 2018, 16:45
autor: edek30
Podczas przeglądu diagnosta stwierdził że w samochodzie występuje luz na tulejach wahaczy dolnych. Po tej diagnozie udałem się kolejno do dwóch warsztatów, które to odmówiły wykonania tej usługi. Uzasadnienie było w przybliżeniu takie same.Praca bardzo uciążliwa jak i również że najprawdopodobniej trzeba będzie wymontowywać przedni most. Czy ktoś w tym temacie ma już doświadczenie.

Re: wymiana tulejek wahaczy

Post: 22 sty 2018, 20:34
autor: barzuc
Co prawda u siebie tego nie robiłem ale jakie jest połączenie pomiędzy wahaczem a przednim mostem? (znaczy co je łączy to ja wiem, ale chodzi po kiego grzyba wyciągać most, skoro co najwyżej wystarczy rozpiąć półoś - o ile w ogóle). U siebie wymieniałem wszystkie poduszki przedniego mostu i nawet wtedy mostu nie trzeba było wyjmować..
Aż z ciekawości rzuciłem okiem na instrukcję serwisowa (dostępna na głównej stronie w dziale do pobrania (do_pobrania/serwis/SM2002_ksiazka_napraw_V3.5&2.zip) w części SS.
Nic tam nie znalazłem o wyciąganiu przedniego mostu w przypadku napraw wahaczy... istnieje również opcja, że źle czytam albo coś przeoczyłem :)

Re: wymiana tulejek wahaczy

Post: 22 sty 2018, 20:43
autor: barzuc
Żeby nie ukrywać własnych wpadek... po drugim czytaniu w serwisówce jest coś o "remove differential carier" w przypadku dolnego lewego... więc ostatecznie nie wiem czy się da i zostawiam odpowiedź tym co temat przerabiali :)