Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

silnik 2,9 crdi z carnivala

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 11 mar 2013, 17:08

Witam Kolego. Mam ogromną prośbę. Czy mógłbyś dokładnie opisać co i jak przerabialiście w silniku żeby go spasować? Bo nie mogę się dogadać z moimi macherami.

pozdro
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 11 mar 2013, 18:07

Szkoda, ze nie zgadalismy sie wczesniej, bo w czw jeszcze silnik byl na zewnatrz i zrobilbym Ci zdjecia. Jezeli chodzi o przerobki to tak jak pisalem. Kwestia rozchodzi sie o pompe oleju i miske. Generalnie przerobka polega na:
1. wymiana miski aby weszla nad most
2. wyjecie pompy z silnika Carnivala (jest umiejscowiona nad miska, duza i napedzana lancuchem i nie wejdzie do miski Terracana).
3. wlozenie starej pompy i przelozenie zebatek.
4. zaslepienie w bloku silnika otworu, ktory zasila pod cisnieniem olejem pompe.

Problem glowny to oczywiscie ta zebatka. Z pompy oryginalnej zebatke masz na pewno no i zebatke masz tez oryginalnie przy bloku. Potrzebna jest jeszcze jedna zebatka pomiedzy nimi i to jest wlasnie ta przerobka. Ogolnie nie jest to duzy problem, bo jak sie glebiej nad tym zastanowic to pewnie i dobrze dobrany lancuch dalby tam rade, ale to juz cos w co bawic sie nie chcielismy.

Wiecej przerobek nie bylo. No poza tym, ze przy okazji jak juz wybebeszysz caly osprzet sprawdz turbosprezarke. U mnie niestety byla do regeneracji, a czesci jest malo i troche to niestety problemow nastreczylo.
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 11 mar 2013, 18:55

Witam. A skąd wziąłeś tą brakującą zębatkę między zębatką pompy a zębatką bloku silnika? Bo rozumiem że wału nie ruszałeś, ani panewek?Masz może te numery silnika lub głowicy od carnivala?
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 11 mar 2013, 21:36

Wymontowalismy ze starego silnika.
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 12 mar 2013, 08:47

Witaj. Dzięki za wszystkie wskazówki. A przekładałes te wałki wyrównujące, czy jak to sie tam nazywa? I gorąca prośba o te numery. Najlepiej głowicy.

pozdrawiam
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 12 mar 2013, 14:43

Witaj,

jeżeli chodzi Ci o wałki wyrównujące choć chyba chodzi Ci o wyrównoważające??, a w zasadzie czyli te zmniejszające drgania wału to tak czy siak musisz je ustawić przy montażu rozrządu bo inaczej silnik będzie Ci warczał jak traktor, a masz je oryginalnie na pewno w bloku silnika z Kii. Numer bedzie ciezko teraz znalezc odnalezc, bo mam wlozony silnik juz w komore. Numer bloku spisze Ci jutro, bo on jest chyba na wierzchu jak dobrze pamietam.

Polecam od razu sprawdzić turbosprężarkę jak już masz wszystko wyjęte. U mnie wytarł się trzpień na którym mocowane są wiatraki i były spore luzy, a z cześciami do tych turbo jest dosyć ciężko niestety. Oby u Ciebie takiego efektu nie było, bo to kolejny koszt niestety spory:/ Jakby niestety był z tym problem, to dam Ci namiar na firme, ktora moze ci pomoze, ale na dolnym slasku.
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 12 mar 2013, 15:42

Witam.
Tak chodzi mi o te wałki wyrównoważające czy balansujące. Jak zwał tak zwał. Czyli mówisz ze zmieściłeś pompe od terracan do carnivala i tych wałków nie ruszałeś? Terracan nie ma wałków balansujących prawda? Kurcze to jak się ta pompa zmieściła i miska od terracana? Moi mechanicy mowią że sie nie zmieści. A co główną panewką od pompy? Numer głowicy jest od grodzi w komorze silnika. Lustereczkiem łatwo podejrzeć.

Co do turbo to moje jeszcze żyje w miarę dobrze. Luzów nie ma i olejem też nie świni za bardzo wiec narazie nie dotykam.

pozdro
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 12 mar 2013, 17:59

Mam jeszcze jedną prośbę. Czy mogłbyś mi podac jakiś numer do swojego mechaniora?? Spróbowałbym go zgadać jakoś z moimi, może im wyjaśni po mechaniorsku jak sprawa się ma i gdzie tkwi szkopuł, bo ja sie obawiam że coś przekręcam i nie potrafię im jasno wyjaśnić co i jak.

pozdrawiam
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 12 mar 2013, 20:23

Jasne:)

P.P.H.U "AUTO-CIOK" ZBIGNIEW CIOK
UL. OKRĘŻNA 23
58-124 Marcinowice
woj. dolnośląskie

telefon: (71) 8585260
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 12 mar 2013, 21:42

Dzięki serdeczne.

pozdro
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

PoprzedniaNastępna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net