Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

silnik 2,9 crdi z carnivala

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: sebulaa » 07 maja 2012, 20:51

Witam
mam terracana z 2003 roku z padniętym motorem. Szukałem silnika ale ceny w granicach 3,5 tyś za goły słupek. Natomiast od kia carnival za 2,5 by kupił. Tylko że słyszalem już różne opinie i nie wiem, zgłupiałem.
Ponoć to te same silniki tylko coś tam trzeba przerabiać. Nie mam pojecia może jakiś inetligentny typ nazwał przełożenie podpory kompresora klimy za skomplikowane przeróbki i przez to odradzał zakup. Sprzedawcy silników od kia albo mówią że się nie znają i nie wiedzą a inni że pasuje. Ale co sie dziwić chcą sprzdać towar i zarobić
Czy któryś z was przerabiał ten zabieg ?
szukam silnika do terka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
sebulaa
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:11

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: steview » 09 maja 2012, 18:05

A co masz w nim padnięte?
Terracan 2.9 CRDi - 2003 rok - automat - 150KM
steview
 
Posty: 56
Rejestracja: 03 mar 2011, 14:33
Lokalizacja: SZCZAWNICA

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 08 mar 2013, 11:30

Witam. Mogę się podpiąć pod temat bo właśnie "skończył" mi się silnik w teresce. Kupiłem silnik od carnivala. Silnik z 2004 roku. I okazało się że nie pasuje. W carnivalu, przynajmniej w silniku z tego rocznika, inny jest napęd pompy oleju, i co za tym idzie jest większa miska olejowa i nie mieści się nad przednim mostem. Wcześniej też słyszałem ze 2,9 od carnivala pasują do terka. I być może tak jest, tyle że carnivali są 3 rodzaje i uzależnione jest to być może od rocznika auta, bo z zewnątrz ogólnie wszystko wygląda tak samo. Dopiero po rozebraniu można się dopatrzyć różnic w głowicach. Może wypowiedziałby się ktoś, kto już taką przekładkę ma za sobą i dokładnie opisał która wersja carnivala pasuje do naszych terków.

pozdrawiam
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 09 mar 2013, 13:25

witajcie:) nieszczesliwie mam ten sam problem co Wy... obecnie jestem na etapie przekladania silnika. Prawda wyglada wiec tak, ze zaden silnik J3 z Carnivala nie bedzie pasowal z prostego powodu. Silnik w Kii lezy poprzecznie i trzeba jednak troche pozmieniac by pasowal do Terracana. Ja jestem już na końcówce i tak na serio zmian jest tylko kilka, a znalezc silnik do Hyundaia w dobrej kondycji jest po prostu ciezko. Nie wiem jakie usterki Was dotknely, ale u mnie padl ostatni cylinder (pekniecia z przegrzania). Robię to ze znajomym mechanikiem i ze zmian, które Was nie ominą to na pewno miska olejowa, ktora w Terracanie ma wglebienie na most. Poza tym trzeba zmienic wałki, bo te w Hyundaiu sa po prostu inne. Ogólnie zmiany nie sa jakies porazajace, ale bez nich przekladka jest niemozliwa. I tutaj mimo wszystko przestrzegam przed szukaniem silnikow Hyundaia. Wierzcie lub nie, ale obejrzalem ich kilka i ze wzgledu na specyfike pracy i ulozenie jego w komorze wszystkie cierpialy na uszkodzenie ostatniego cylindra. Ja osobiscie polecam szukac silnika Kii i dopasowanie go do Hyundaia. Nie jest to az takie trudne i wcale nie jest az tak wymagajaca czynnoscia, a jedynie cierpilwosci trzeba. Nie wiem skad jest informacja o innym bloku, bo u mnie mocowania bloku sa identyczne w silniku z 2002 roku (silnik Hyundaia) i z Kii silnik z roku 2004.

Jezeli ktos chcialby namiar na silniki to polecam firmę AW Motors z Łagiewnik (woj. dolnoslaskie). Mają sporo silnikow do Carnivala. Ja wybieralem z 4 z roznym przebiegiem i stanem.

PS. mozecie napisac jakie sa powody waszych wymian?
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 09 mar 2013, 22:13

Witam kolego. U mnie to samo co u Ciebie, czwarty cylinder. Jeśli chodzi o blok silnika to jest on taki sam, łapy pasują. Ale w silniku carnivala który ja kupiłem inny był napęd pompy olejowej, tzn. pompa była napędzana łańcuchem, a w terku są koła zębate. Co za tym idzie, nie dało się przełożyć miski olejowej. U Ciebie nie było tego problemu? Silnik carnivala też był teoretycznie z 2004 roku. Mówisz że trzeba wałki rozrządu też przekładać?? Czy mógłbyś spisać numer silnika i głowicy z tego silnika carnivala, który kupiłeś. Porównałbym z tym co ja mam. Jeśli możesz podziel się szczegółami z przekładki bo ja narazie jestem w czarnej d....e, a auto potrzebne :(

pozdrawiam
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 10 mar 2013, 13:27

Witaj,

dokladnie tak samo jak napisales, problemem jest wlasnie miska, ale poniewaz blok jest ten sam to nie bylo z tym jakichs wiekszych problemow, po prostu trzeba bylo odgniewac sie ze stara miska i przelozyc kola zebate do napedziania pompy oleju. Nie przerabialismy nic w bloku, ale trzeba sie po prostu troche nakrecic. U mnie walki trzeba bylo przelozyc przelozyc, bo te z silnika Kii byly po prostu za krotkie by napedzac kola zebate.
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 10 mar 2013, 13:35

Witaj. No to muszę pogadać ze swoim mechanikiem o tej pompie oleju. Czy mógłbyś napisać mi numer jaki masz na głowicy i silniku od carnivala??

pozdrawiam
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 10 mar 2013, 13:39

nie ma problemu napisze Ci to jutro jak pojade do warsztatu. Generalnie sam sie zalamalem, ale jak potem zaczelismy montowac silnik moj mechanik nie panikowal i powiedzial, ze wszystko jest wykonalne jezeli blok jest taki sam. Glowica nie rozni sie niczym. Myslalem, ze pojdzie latwiej w sumie niestety jednak trzeba to zrobic by silnik z Kii pasowal. Zresza silnik ma oznaczenia J3 wiec musi byc de facto "ten sam". Reszta to kwestia osprzetu. A moge wiedziec jak doszlo do uszkodzenia u Ciebie ostatniego cylindra?
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: maciasgawcio » 10 mar 2013, 14:05

Po rozebraniu okazało się, że już ktoś tam wcześniej grzebał i źle splanował głowicę i wydmuchało mi uszczelkę. Po splanowaniu głowicy porządnie, dorobiłem uszczelkę i zostało złożone to wszystko do kupy. Niestety po 1,5 miałem problem z ukladem chłodzenia. Okazało się że są przedmuchy z silnika do układu chłodzenia. Znowu rozbiórka i znowu w ten sam sposób wydmuchana uszczelka. Na czwartym cylindrze. Okazało się że blok przy czwartym cylindrze jest krzywy. Widocznie był przegrzany. Decyzja, kupno drugiego silnika. Ot cała historia :( Czekam z niecierpliwością na te numery i biorę się za szukanie następnego motoru.

pozdrawiam
maciasgawcio
 
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:01
Lokalizacja: Ozorków

Re: silnik 2,9 crdi z carnivala

Postautor: zefirekwroc » 10 mar 2013, 14:30

Witaj wiec w klubie... dokladnie identyczna usterka jak u mnie... slowo w slowo...
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron