Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Wymieniam świece w V6

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Wymieniam świece w V6

Postautor: robert38 » 27 gru 2009, 00:18

Cześć,

Niestety mój Terracan odmówił współpracy. Odpala tylko jak jest zimny, po nagrzaniu i zgaszeniu trzeba odczekać ok 1, 5 godziny aż ostygnie to dopiero zapali.
Jak już odpali mam wrażenie, że nie wszystkie cylindry pracują. Chodzi nierówno i śmierdzi niespaloną benzyną.
Chyba nadeszła pora na wymianę świec. Mają przejechane ok 80.000 km głównie na gazie.
W poniedziałek się zabieram za wymianę tych świec.
Może jest ktoś chętny z Warszawy lub okolic, aby pomóc i ewentualnie coś doradzić. Co dwie głowy to nie jedna.
Na forum Australijskim jest opis jak to zrobić i zamierzam się do niego zastosować. Co z tego wyjdzie to się okaże.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: irek » 27 gru 2009, 10:26

w poniedziałek to nie bardzo ale we wtorek mogę udostepnić ogrzewany garaż
i dobre checi... ;)
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: robert38 » 27 gru 2009, 10:52

Dziękuję Ci za ofertę pomocy, ale obawiam się, że nie dojadę. On i tak kulawo pracuje i jak mi zgaśnie na ulicy gdzieś po drodze to będę miał problem.
Auto teraz też stoi w garażu i boję się nim gdziekolwiek ruszać.
Do końca i tak nie jestem pewien czy to świece, ale patrząc na ich przebieg to od czegoś trzeba zacząć.
Zaczynam tak naprawdę pracę dzisiaj.
Zamierzam dziś zdjąć kolektor dolotowy i wykręcić stare świece (tylko muszę gdzieś kupić jakiś dobry klucz do świec, bo nie mam). Jutro kupuje nowe świece w Intercarsie i montuje.
Teraz na święta musiałem pożyczyć Seicento od matki. Jakoś dojechałem do rodzinki, ale po przesiadce z Terracana na Seicento to się trochę bałem jechać.
Na sylwestra chcę mieć sprawne auto.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: robert38 » 27 gru 2009, 22:32

Po trzech godzinach walki świece wykręcone. Obyło się bez zdejmowania kolektora dolotowego.
Jeśli ktoś kiedyś będzie miał Terracana 3.5 V6 to niestety zdjęcie kolektora dolotowego jest konieczne, aby dostać się do świec i aby nic nie zepsuć.
Nie zdejmując go można się do nich dostać łamiąc jeden narożnik plastikowej osłony, która jest na świecach.
Osłona i tak się trzyma na pięciu śrubach. Pomyślałem sobie, że jak się będzie trzymać na czterech to się jej nic nie stanie a w przyszłości będzie już łatwiej samemu zmieniać świece.

Jutro pewnie kolejne trzy godziny na montaż nowych świec.


PS
Jak auto nie chciało palić to tak kręciłem, że chyba nadpaliłem rozrusznik.
Akumulator jest naładowany a rozrusznik kręci tak jakby akumulator był na wykończeniu.
Potrzebuję kontakt do jakiegoś dobrego specjalisty w Warszawie od rozruszników.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: irek » 27 gru 2009, 22:37

podawalem tu namiar na warsztat przy jagiellońskiej (przy stadionie)
ale tam odbieraja twoj stary rozrusznik i daja ci regenerowany (wyglada jak nowka)
jednak tani nie sa - 500 zł sdobie za to licza
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: robert38 » 29 gru 2009, 13:36

Niestety wymiana świec nic nie dała.
Zimny silnik pali od pierwszego zakręcenia. Wystarczy aby złapał troszkę temperatury i po zgaszeniu juz nie można go uruchomić. Trzeba odzczekać ok 1,5-2 godzin i wtedy pali od pierwszego strzału.
Może jakieś pomysły co to może być.
Podłączenie do komputera w serwisie nie pokazuje błędów.

Rozrusznik kupiłem na Allegro za 220 zł.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: irek » 01 sty 2010, 10:15

Świece wymieniłeś w terminie - instrukcja zaleca co 90 tyś

Obrazek

Zalecają CHAMPION RC10PYPB4

Obrazek

Z tym problemem z zapłonem na ciepłym silniku to nie wyglada na jakiś bardzo nietypowy problem.

- kiedy ostatni raz byl wymieniany filtr paliwa?
- czy te objawy sa jedynie przy uruchamianiu silnika,ale pracuje dobrze,niema innych objaw?
- czy w ostatnim czasie auto bylo gdzie indziej tankowane jak zazwyczaj,w trasie na nie renomowanej stacji paliw?
- sprawdzałeś czy podaje iskrę przy utrudnionym rozruchu?

Być może to problem pompy.
Podobno można jak jest ciepły i nie chce zapalić, polać zimną wodą głowiczke pompy wtryskowej i odpalać
Jesli to ten problem będziesz miał winowajcę.

Byc może to czujnik temperatury silnika
to jest ten czujnik który jest na termostacie. On jest od ssania.
Poprostu jak jest ciepły odpala na tzw ssaniu i jak wystygnie pali bez zarzutów

Byc może problem jest z czujnikiem polozenia walu korbowego
Jak się nagrzeje to podawaje bledny sygnal do kompa. Sprawdź jak nie bedzie chcial odpalic czy wtryskiwacz podaje paliwo jesli nie podaje to na bank masz ten czujnik polozenia walu uwalony

jak wiesz mam diesla.
tak z ciekawości pochodziłem po necie i ludzie tak to widzieli
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: robert38 » 03 sty 2010, 01:23

Doszły nowe objawy.

Silnik na zimno pali bardzo dobrze. O ile wcześniej nie gasł to teraz potrafi zgasnąć niespodziewanie.
Gaśnie różnie. Po 5 minutach pracy a czasami po 25 a może pracować godzinę i nie zgaśnie.
Zapala się Check Engine. Bywa tak, że jak zapali się kontrolka to w tym momencie silnik gaśnie. Bywa też tak, że kontrolka się zapala a silnik nie gaśnie.
Odczyt błędu pokazuje, że wadliwy jest czujnik położenia wałka rozrządu. Czas oczekiwania na nowy czujnik to ok. 2-3 tygodni. Cena 511 zł brutto.

W poniedziałek samochód idzie do serwisu na Hynka. Tylko nie wiem jak nim pojechać. Boję się, że jak mi zgaśnie gdzieś na ulicy lub co gorsza na skrzyżowaniu to ja go sam nie zepchnę. Jednak ma on swoją wagę. Nie mam nikogo, kto by mnie ewentualnie zaholował na lince.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: irek » 03 sty 2010, 13:05

z holowaniem na lince może być problem
mojego sie nie da, jak nie pracuje silnik to nie kreci sie alternator
jak nie kreci sie alternator to nie działa pompa wspomagania hamulców (jest na jednej rolce)
jak nie działa pompa - NIE MA HAMULCÓW !

moze w benzynie jest inaczej. nie wiem
jakby co masz numer do mnie. mam linke zawsze w aucie i mogę zholować

pozdrawiam
ir

PS. A infamex na wawelskiej nie bliżej? moze jakis serwis KIA? Oni maja ten silnik w Sonacie
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: Wymieniam świece w V6

Postautor: robert38 » 05 sty 2010, 22:50

Serwis na Hynka twierdzi, że na 100% uszkodził się czujnik położenia wałka rozrządu.
Czujnik już zamówiony. Czas oczekiwania dwa, trzy tygodnie. Niestety przez tyle czasu będę bez Terracana.

Irek,
Jeszcze raz wielkie dzięki za podholowanie mnie do serwisu i za poświęcenie swojego czasu.
Gdybyś potrzebował pomocy przy swoim aucie lub gdybym mógł ci pomóc w czymś innym to dzwoń śmiało.

Pozdrawiam
Robert
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net