Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Wtryski przelewają

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Wtryski przelewają

Postautor: Kardynal » 01 cze 2017, 22:17

zgadza się dlatego lepiej z pompą robić u mnie nie była mocno wytarta ale powoli puszczała a w filtrze jak spuszczałem by sprawdzić opiłki to metali nie było
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Wtryski przelewają

Postautor: climbero » 09 cze 2017, 07:13

No Panowie zaworki wymienione, bałem się, że będzie jakiś przeciek ale poświeciłem latarką i widać, że sucho. Samochód zaczął odpalać z kluczyka więc chyba jest ok. A teraz problemy ;)

1. Przy dodaniu gazu do ok 3 tys. obr. i puszczeniu pedału, przy około 1 tys. "klekotanie" przez sekundę staje się głośniejsze. Jak spadnie do 800 jest normalnie.
2. Jak pojeżdżę po mieście 10, 15 min to zdarza się, że obroty jałowe zatrzymują sie na 1 tys.dopiero jak dodam gazu to spadają na 800.
Poza tym odpala bez problemu praktycznie od pierwszego.
Terracan 2,9 CRDI 2002 rok.
climbero
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2017, 21:28

Re: Wtryski przelewają

Postautor: climbero » 09 cze 2017, 18:15

No i kolejny problem. Chciałem się dzisiaj troszkę rozpędzić na prostej, przy wrzuceniu 5 biegu nagle zaczął się głośny klekot i chmura dymu z tyłu. Po puszczeniu gazu i zwolnieniu wróciło wszystko do normy. I później już co jakiś czas to się powtarzało nawet przy mniejszej prędkości. Nie wiem czy to jakiś wtrysk podstawiło ? może ktoś miał podobny przypadek ?
Terracan 2,9 CRDI 2002 rok.
climbero
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2017, 21:28

Re: Wtryski przelewają

Postautor: Kardynal » 11 cze 2017, 22:23

wtryski na nowo do zaprogramowania lub źle włożyłeś kolejnością mi źle zaprogramowali i wzięli pieniądze potem terka im przywiozłem i wpisali stare wtryski a za nadanie kasę pobrali bywa i tak a teraz twierdzą że może jeszcze rozpylacze wymienić ale wcześniej nie trzeba było dziwne :)
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Wtryski przelewają

Postautor: climbero » 11 cze 2017, 23:01

Ja wtrysków nie programowałem. Przy wymianie samych zaworków ponoć się nie programuje. Jutro rozkręcę jeden wtrysk bo coś przeczuwam, może coś znajdę.
Terracan 2,9 CRDI 2002 rok.
climbero
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2017, 21:28

Re: Wtryski przelewają

Postautor: climbero » 12 cze 2017, 07:24

Przy wymianie zaworków w pierwszym wtrysku zauważyłem, że jeden z dwóch trzpieni na tej części jest ułamany (ten w małym kółeczku). Czy można tą część jakoś dokupić ? może ktoś ma jakiś stary wtrysk, który mógłby odsprzedać dla tej części ? Obrazek
Terracan 2,9 CRDI 2002 rok.
climbero
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2017, 21:28

Re: Wtryski przelewają

Postautor: dawkor » 17 cze 2017, 17:24

Zmierz średnice trzpienia i poszukaj takie wiertełko i chwyt utnij i zrób z niego trzpień :D
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Wtryski przelewają

Postautor: Kardynal » 18 cze 2017, 21:20

http://www.fotosik.pl/zdjecie/dca33fdc8d186e14
ostatnio troszkę poczytałem ze szkolenia co kolega miał materiał CR nasze Delphi nie wiem jaki jest przed oddaniem i wymianą samych zaworków.
Tak samo ja miałem wymianę zaworków więc jeżeli to nic nie zmienia to po co te testy i wpisywanie nowych kodów
Jak widać każdy wtrysk ma inną pracę i do tego jest nadawane nowe numery .
Może ktoś ma większą wiedzę lub doświadczenie
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

Re: Wtryski przelewają

Postautor: dawkor » 19 cze 2017, 06:56

Mnie w punkcie straszyli ze jak nie zakoduje wtrysków to może upalić mi tłok, oddałem 4 wtryski do regeneracji i pan taki fajny był bo powiedział ze ich nie da się już zregenerować.

Ja sam wymieniałem zaworki, wymyłem w myjce i założyłem, odpaliłem i szczerze chodzi o wiele lepiej niż przed wymiana po 40tys zauważyłem jedynie ze może z 0,5l roby więcej bierze niż na tych co były oryginalne.
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Wtryski przelewają

Postautor: Kardynal » 19 cze 2017, 22:48

Jak wiadomo zależy gdzie trafisz tak cię obsłużą ja mam oryginały a nie chińczyka co często ktoś wybiera bo taniej ja wolę lepiej ale z kodami dali ciała i muszę jeszcze raz zawieść
:oops: :shock:
Kardynal
 
Posty: 311
Rejestracja: 07 sie 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa Mokotów dolny , Ursynów

PoprzedniaNastępna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net