Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Piasta przód

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Piasta przód

Postautor: limbo » 18 sie 2014, 18:59

Panowie dzis na podnośniku zauważyłem luz ruszając kołem góra dół, sworznie odpadają, bo luz jest tak jakby na łożysku, jak to wygląda u Was.
mam tak samo z lewej i z prawej łożyska nie huczą ale ten luz nie daje mi spac:(
Awatar użytkownika
limbo
 
Posty: 255
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:27

Re: Piasta przód

Postautor: barzuc » 18 sie 2014, 19:56

Luzów brak. Jak mi skończyły się łożyska z przodu w terenie to póki były czyste było też cicho. Jak dostał się piach/błoto/woda to dźwięk jak przy uszkodzonym przegubie (mielenie metalu)... po myjce i jak wszystko stygło to też robiło się cicho. Ale klasycznego wycia nigdy nie słyszałem a łożyska były w stanie rozkładu (jeśli dobrze pamiętam to 2 z 4). Podobno w miarę łatwo można ocenić stan jak otworzysz piastę. Sam nie robiłem więc nie wiem, widziałem tylko wymontowane części.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Piasta przód

Postautor: limbo » 19 sie 2014, 07:44

Czyli wystarczy zdjac zabezpieczenie i odkrecic te imbusowe śruby, i powinno byc widac łozysko??
Tylko mam wrazenie ze ten luz jest na łozysku tym wewnetrznym .
Awatar użytkownika
limbo
 
Posty: 255
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:27

Re: Piasta przód

Postautor: barzuc » 19 sie 2014, 07:58

Niestety Ci nic więcej nie powiem. Nie robiłem tego sam, więc nie chcę podać błędnych informacji. U mnie jedno było tak rozsypane, że po zdjęciu osłony od razu było wiadomo co się stało :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Piasta przód

Postautor: zefirekwroc » 24 sie 2014, 16:47

Łożyska z przodu są z opcją kasowania luzów, bo to robiłem u siebie, a więc proponowałbym najpierw spróbować skasować luzy, bo może to nie wina przegubów.
Jest dokładnie tak jak napisałeś: ściągasz osłonę i łożysko jest widoczne. Dwa śrubokręty do ręki i jazda. Pamiętaj tylko by zrobić to z głową i nie na chama, bo przekręcenie nadmierne uszkodzi łożysko. Może być tak, że już nie ma czego kasować, ale jak nie było to robione to spokojnie działaj.
zefirekwroc
 
Posty: 133
Rejestracja: 13 lis 2012, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piasta przód

Postautor: limbo » 24 sie 2014, 19:17

tak tez zrobiłem w sobotę delikatnie z wyczuciem, luz wykasowany koło luzno sie kręci
Awatar użytkownika
limbo
 
Posty: 255
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:27

Re: Piasta przód

Postautor: Demps88 » 02 sty 2015, 22:52

Witam dołączę się do tematu.
Dziś w swoim Terrorze znalazłem wynalazłem luz na lewym przednim kole taki jak opisuje "limbo". :(
Limbo jak robiłeś to sam mógł byś troszkę opisać jak to działa, bo sam nie chcę na razie tego rozbierać żeby mi jakiś kulki albo coś nie wyleciało. :D
Chcę to sobie zdziałać sam :D
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Demps88
 
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:46
Lokalizacja: Bolewice (wlkp.)

Re: Piasta przód

Postautor: limbo » 03 sty 2015, 00:43

nic sie nie wysypie:) sciagasz plastikową osłonę piasty odkręcasz śruby te przy piascie i masz tam pierścień który dociska łożysko delikatnie go dokręć ale z czuciem tak żeby skasować tylko i wyłącznie luz!!!!
Chyba nawet nie musisz koła odkręcać jedynie dźwignąć lewarkiem i sprawdzać luz
Awatar użytkownika
limbo
 
Posty: 255
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:27

Re: Piasta przód

Postautor: Demps88 » 05 sty 2015, 14:08

Ok na dniach będę próbował to zrobić :)
Dzięki wielkie za podpowiedź, w razie komplikacji jeszcze się zgłoszę. dzięki pozdrawiam :D
Demps88
 
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:46
Lokalizacja: Bolewice (wlkp.)

Re: Piasta przód

Postautor: morcin » 07 sty 2015, 00:28

ja to robię regularnie bo te typy tak maja jak masz problem to dzwon 663 568 713
morcin
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron