Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Stuk w przednim zawieszeniu przy ruszaniu.

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Stuk w przednim zawieszeniu przy ruszaniu.

Postautor: nizak102 » 07 sty 2015, 15:32

Witaj
sprawdz czy nie masz luzu na łozyskach przednich kół. Ja u siebie miałem mały luz auto pływało delikatnie po drodze i stukało przy skrecaniu koł przy zawracaniu skrecaniu np. na parkingu. Podciagnełem łozyska (jest mozliwosc regulacji napiecia łozyska) i pomoglo. Nie puka ładnie sie prowadzi jest wyrażnie sztywniejszy. Musze wymienić te łozyska na nowe najlepiej polskie lub japońskie bo te orginalne koreańskie to jakaś porażka (na oko widać ze kiepska jakość- miekkie bieżnie). Takiej samej jakości (kiepskie) koreańskie łozyska spotkałem w reduktorze.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuk w przednim zawieszeniu przy ruszaniu.

Postautor: mariusz8 » 09 sty 2015, 22:54

no tak. cos konkretnego, sworznie, stabilizator?

u mnie jest takie jakby pstyknięcie gdy powoli przejeżdżam przez jakąś nierówność albo przy lekkim hamowaniu.
mariusz8
 
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 20:32

Re: Stuk w przednim zawieszeniu przy ruszaniu.

Postautor: Pawcio » 09 sty 2015, 23:52

Ja tak miałem , przy hamowaniu i przejeżdżając przez śpiących-takie lekkie stukanie z czasem troszkę większe. Okazało się że górny wachacz miałem obluzowany-niedokrecony, po dokręceniu wszystko ucichło..
Terracan 2004r.120KW,Automat.amor.przód B6,tył IRONMAN2",sprężyny tył IRONMAN2"+300kg.
JUZ BEZ TERCA...
Pawcio
 
Posty: 55
Rejestracja: 05 wrz 2014, 21:54
Lokalizacja: Wsch. okolice W-wy

Re: Stuk w przednim zawieszeniu przy ruszaniu.

Postautor: barzuc » 10 sty 2015, 12:26

U mnie przy hamowaniu czasem jest jeden stuk. Przynajmniej był bo od czasu wymiany górnego sworznia wahacza ucichło. Niestety pukanie było nieregularne więc na dobre nie wiem czy zniknęło czy nie. Czas pokaże.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Stuk w przednim zawieszeniu przy ruszaniu.

Postautor: mariusz8 » 10 sty 2015, 17:03

dzisiaj walczyłem przez pół dnia, zlikwidowałem luz na półosiach, dokręciłem przednie łożyska i odkręciłem stabilizator na którym był delikatny luz i... ucichło.

dzięki wszystkim za pomoc.
mariusz8
 
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 20:32

Poprzednia

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron