Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Płomiennik-2.9 Crdi-Pilne zapytanie

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Płomiennik-2.9 Crdi-Pilne zapytanie

Postautor: wojtasss29 » 01 lut 2010, 17:55

Do kolegi Irka i nie tylko----Mam problem tak jak każdy z zapalaniem silnika-zawsze rano-wszystko jest sprawdzone i jest o.k.-akumulator-nówka,filtr powietrza był wymieniony 4 miechy temu.,wtryski,pompa-przepływomierz-sprawdzone i ostatnie błędy skorygowane do fabrycznych ustawień.Nawet przeczytałem tą dużą tabelkę Irka i też jest wszystko wyeliminowane.I teraz najważniejsze-pozostał mi płomiennik i ciśnienie na cylindrach.Po sprawdzeniu płomiennika-żarniki obydwa-bo są tylko dwa są dobre czyli się nagrzewają po podłączeniu na krótko.Przy podłączeniu do silnika w trakcie rozruchu nagrzewa się tylko jeden przez 15 sekund dopływu prądu.Do drugiego nie ma dopływu prądu.I PYTANIE-czym jest sterowany ten płomiennik.Czy istnieje takowa regulacja drugiego płomiennika-skoro podłączając na krótko chodzą obydwa.Czekam na odp.PILNE.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Płomiennik-2.9 Crdi-Pilne zapytanie

Postautor: ender » 02 lut 2010, 20:03

Obawiam się że miałem ten sam problem. Gdy płomienniki są wkręcone w silnik to działa tylko jeden. Zapytałem w serwisie dlaczego?... pan uprzejmie mi wytłumaczył że PRAWDOPODOBNIE drugi płomiennik zaczyna działać dopiero gdy temp. powietrza spadnie poniżej jakiejś granicy. W dalszym ciągu mam tok samo. Może spróbuj po prostu po dłuższym postoju włączyć i wyłączyć płomienniki u mnie pomogło. Przy minus 20 nagrzewam 3-4 razy i auto pali bez większych problemów.
GG - 2972727 Terracan 2,9 CRDi 2002
ender
 
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2009, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Płomiennik-2.9 Crdi-Pilne zapytanie

Postautor: wojtasss29 » 04 lut 2010, 18:17

Może ma ktoś z kolegów jakąś instrukcje lub specyfikacje jak jest z tymi płomiennikami.Chodzi mi o wykaz temperatur dla poszczególnych płomienników-dla pierwszego jak i dla drugiego.Ewentualnie co nimi steruje w trakcie przed rozruchem w danych temperaturach-np.-20,-10,zero stopni itd.Jeżeli przy minus 10 drugi nie załącza to gdzie tkwi problem.Czy w przekażniku-a są dwa(może być uwalony)Czy bezpieczniki od tych przekażników-a napewną są takowe tylko nie wiem gdzie ich szukać-może poleciał jeden?
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Płomiennik-2.9 Crdi-Pilne zapytanie

Postautor: wojtasss29 » 02 kwie 2010, 23:47

Temat związany z płomiennikami został rozwiązany-informacje przekazywane przez komp.ECU o zapaleniu się drugiego płomiennika przy temp.-15 stopni były spowodowane błędem - 1640-przekażnik zasilania ECU-niby uszkodzony ale nie do końca przeszedł w tryb awaryjny i ustawił sobie stałą wartość-awaryjną +20 stopni,które wynikało z innego uszkodzenia.opisałem w temacie WYKRYTE BŁĘDY PRZEZ KOMPUTER.
[url] viewtopic.php?f=4&t=249
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net