Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Bład P0340

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Bład P0340

Postautor: Rothmans » 08 sty 2015, 18:44

Witam
Dziaj byłem na podczepieni do komputera i wyszedł mi taki błąd P)340, niby dało się go skasowac ale podjade jeszcze raz za jakiś czas i zobaczmy czy się pojawi
I teraz zapytanie czy ktoś już cos takiego kiedyś miał z czym to się je, czego moge sie spodziewać?
Czy to może być przyczyna mojego sporego spalania


Obrazek
Awatar użytkownika
Rothmans
 
Posty: 364
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Bład P0340

Postautor: nizak102 » 09 sty 2015, 14:07

Witaj
oznaczenie "bank1" tzn ze kod pojawił sie raz i został zapisany w banku pamieci (bład archiwalny). "Awaria obwodu" moze być rózwiez spowodowana tym ze ktoś kto dłubał przy twoim aucie rozłaczał kostkę elektryczną od czujnika wałka na podpietym akumulatorze i wywaliło bład (przy każdym dłubaniu przy elektryce powinno sie go odpinać właśnie po to zeby komputer nie zapisywał głupich błedów). Twój mechanior lub ty :P sie pewnie nieprzyzna ze grzebał także pozostaje ci trochę pojeździć i zobaczyc czy ci znów go nie wywala. Jak pojawi sie znów to pewnie bedzie cię czekała wymiana czujnika położenia wałka rozrządu ......Tak brak sygnału z czujnika moze mieć wpływ na spalanie i osiągi. Bez niego tez powinien silnik pracować ale w trybie awaryjnym głównego sterownika- czyli powinien świecić ci sie cały czas "check engine" i silnik bedzie pracował na jednej awaryjnej mapie wtrysku. A prawidłowo nie ma jednej konkretnej mapy ponieważ parametry dostosowywuje aktywnie w realnym czasie pracy a korzysta tylko z pewnego wyrysu mapy poniżej których wartości silnik ma nie schodzić/nie pracować. jak robisz profesjonalny chip tuning to własnie zmnieniasz tylko ten zarys wartości minimalnych silnika i krzywe pracy w zakresie momentu obrotowego.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bład P0340

Postautor: jager » 09 lis 2015, 20:59

Pozwolę sobie się podpiąć bo kod bledu podobny. zacznę od tego, ze posiadam auto równo miesiąc toteż nie mam z nim bogatych doświadczeń. Pierwszym, które pozyskałem jest poziom spalania (automat crdi 150 km). Zalałem do pełna. Samochód przebył 400 km i wskazówka spadła do stanu sprzed tankowania (w zbiorniku mogło byc jakies 6 litrów). Wychodzi 20 l na 100 km. Dzis po podpieciu pod komputer pojawily sie dwa bledy tj. 0340 i 1640. Bledy skasowane po uruchomieniu silnika nie powróciły ale faktyczną weryfikacje zrobię za kila dni. Dodam ze przed zakupem auto bylo podlaczane do komputera w ASO i takowych błędów nie ujawniono. Podczas eksploatacji nie zauważyłem spadku mocy, żadnych dziwnych objawów które mogłyby mnie niepokoić. Czy ktoś już to przerabiał i może coś podpowiedzieć? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
jager
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2015, 08:20

Re: Bład P0340

Postautor: nizak102 » 09 lis 2015, 21:10

Witaj
najpierw przejrzyj wiązki a dokładnie kostki. Najczęściej tam jest przyczyna tzn zasniedziale kostki. Jeśli to nie pomoże to już dalej zadanie dla elektronika. Bo błąd czegoś w tym samochodzie może wcale nieoznaczac że to jest zepsute ale może być następstwem innej awarii. Pamiętaj żeby przed czyszczeniem kostek najpierw rozpiac akumulator żeby nie narobić jakiś błędów. Niestety same błędy to wróżenie z fusów - trzeba się pogrzebac
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron