Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

centralny zamek - programowanie kluczyka

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: Gregol » 07 kwie 2015, 22:58

Witam szczęśliwych posiadaczy Terka,

zakładam nowy temat gdyż nie znalazłem w istniejących rozwiązania mojego (ale chyba nie tylko) problemu.
Centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku powoli zaczął odmawiać współpracy, zasięg skracał się z dnia na dzień aż w końcu przestał w ogóle działać. Oczywiste jest że mogły paść baterie ale je wymieniłem. Aktualnie posługuję się drugim kluczykiem, który jak na razie spełnia swoje zadanie.
Chciałbym przywrócić stan początkowy i pozostawić drugi kluczyk jako awaryjny a posługiwać się podstawowym.
Czytałem nieco na forum australijskim, jest tam parę postów na ten temat (więc widać że często się to trafia u Terków) ale nie znalazłem rozwiązania.
Co zdołałem ustalić w moim Terku to centralka centralnego zamka, która znajduje się w konsoli od strony pasażera nie posiada przełącznika SET/OFF.
Pytanie mam następujące: czy istnieje jakiś sposób na odnowienie oprogramowania kluczyka (wiem że np. dla GM istnieje) czy też jedynym wyjściem jest zlecenie tej usługi u autoryzowanego dealera.
Próbowałem sposobów: zamknij wszystkie drzwi, przekręć kluczyk o jedną pozycję i wciśnij "open" - ale u mnie to nie działa.
Czy ktoś zna jakiś sposób aktualizacji oprogramowania kluczyków?
Pozdrawiam,

Gregol.
Gregol
 
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: barzuc » 08 kwie 2015, 07:36

Sprawdź ten wątek i podane w nim linki do kolejnych, może pomogą.
viewtopic.php?f=4&t=2925&p=13914&hilit=kluczyk&sid=26d552331d25d9810a45bb5fbf17ee19#p13914

Programuje się po dostaniu się do centralki - dokładnie jak napisałeś.
Jeśli centralka nie ma ON/OFF - to trzeba na krótko zewrzeć punkty / zworki. Gdzieś tę procedurę czytałem (ale po raz drugi już nie mogę znaleźć), bo sam od jakiegoś czasu noszę się z wymiana baterii :)
Zobacz w instrukcji serwisowej (do_pobrania.html) od elektryki, które punkty należy zewrzeć... no i oczywiście - jak wczytasz na nowo - opisz dla potomnych :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: Gregol » 10 kwie 2015, 07:31

Centralkę centralnego zamka wymontowałem z samochodu aby sprawdzić gdzie ma być założona zworka. Na płytce drukowanej jest miejsce na przełącznik ale nie jest on wlutowany. Są tam tylko dwa punkty lutownicze połączone ze ścieżkami na płytce a pozostałe cztery są wolne. Przylutowałem do nich kabelki i zamontowałem centralkę w samochodzie. Zwarcie kabelków to teraz działa jak założenie zworki lub przestawienie przełącznika (gdyby był wlutowany) w położenie SET.
Wykonałem procedurę:
- wsiadłem do samochodu i zamknąłem wszystkie drzwi
- zaryglowałem ręcznie centralny zamek
- po 10 s zwarłem kabelki (przełączyłem na SET)
- włożyłem kluczyk do stacyjki i przekręciłem o jedną pozycję
- nacisnąłem przycisk w kluczyku do odblokowania zamka
powinny wtedy mrygnąć kierunkowskazy ale nic takiego się nie stało. Taką procedurę gdzieś wyczytałem ale u mnie to nie działa.
Próbowałem jeszcze innych kombinacji ale niestety bez sukcesu. Może komuś coś podobnego się udało?
Pozdrawiam,

Gregol.
Gregol
 
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: barzuc » 10 kwie 2015, 08:08

Procedura nie jest chyba aż tak skomplikowana ...
Zobacz może taką procedurę (opisana dla santa-fe, dla terka jest jako dołączony pdf ale trzeba się zalogować, podejrzewam, że będzie podobna):
http://www.myhyundaiforums.com/showthread.php?t=1418
albo może rzuć okiem na forum australijskie:
http://forum.australia4wd.com/index.php ... ess-entry/
i ew. przeszukaj je - powinno być coś więcej :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: Gregol » 10 kwie 2015, 21:41

Problemem nie jest skomplikowanie procedury tylko znalezienie odpowiedniej dla Terracana.
Ta procedura od Santa Fe różni się tylko tym że przełącznik OFF/SET przełącza się na przekręconym kluczyku o dwie pozycje. Nie pamiętam czy tak już robiłem ale spróbuję jak tylko znajdę trochę wolnego czasu. Muszę ponownie wymontować centralkę i podlutować kabelki bo powróciłem już do stanu pierwotnego.
Dzięki za namiary na to forum jest tam trochę postów o programowaniu kluczyków więc widać że to nie pojedynczy problem.
Poczytam i może znajdę jakieś rozwiązanie.
Pozdrawiam,

Gregol.
Gregol
 
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: nizak102 » 26 kwie 2015, 20:25

Witaj
i co dałeś radę to ogarnąć bo ja stoję tę przed podobnym zadaniem i niewiem jak się do tego zabrać a może ty coś już ogarneles ?
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: Gregol » 27 kwie 2015, 12:28

Niestety jeszcze nie. Jestem poza krajem a Terrek stoi grzecznie i czeka na mój powrót pod koniec maja.
Pozdrawiam,

Gregol.
Gregol
 
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: nizak102 » 28 kwie 2015, 06:43

witaj
dzieki za odp. jak cos ci sie uda to napisz )
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: paulo80 » 04 maja 2015, 07:16

Witam. Widze że post już zakurzony ale może ktoś opanował już sztukę naprawy centralnego zamka ? Od niedawna sam z tym walcze niestety czarna magia :)
paulo80
 
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2015, 20:35

Re: centralny zamek - programowanie kluczyka

Postautor: Gregol » 19 cze 2015, 19:17

Witam ponownie,
nie miałem zbyt wiele czasu ale przeprowadzałem wiele prób na reprogramowanie kluczyka zgodnie z sekwencjami innych marek (głównie japońskich) ale niestety bez sukcesu. Chyba dam za wygraną i zlecę to w serwisie. Cały czas awaryjny kluczyk mi działa ale może być problem gdy i ten padnie. Jestem ciekawy jak to zrobią w serwisie i czy będzie można patrzeć im na ręce ale myślę że będzie konieczne podpięcie pod komputer. Dam znać jak się uda ale nie nastąpi to szybko bo znowu muszę wrócić do domu.
Pozdrawiam,

Gregol.
Gregol
 
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:48
Lokalizacja: Szczecin

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron