Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Znów tryb awaryjny potrzebna pomoc lub pocieszenie

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Znów tryb awaryjny potrzebna pomoc lub pocieszenie

Postautor: Demps88 » 28 lip 2017, 12:10

A wiec dla pewności ostatnio zrobiłem test przelewowy i wszystko świetnie gra wtryski przelewają tak samo. A po usunięciu błędu z komputera autku wraca moc i para. Zaczyna jeździć normalnie..
Demps88
 
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:46
Lokalizacja: Bolewice (wlkp.)

Re: Znów tryb awaryjny potrzebna pomoc lub pocieszenie

Postautor: saltver » 31 lip 2017, 16:29

Witam z miałem spokój i nadal wali mi tryb awaryjny po przejechaniu 150km. Pierwszy błąd jaki wybija to czujnik hamulca wymieniany już 4 razy a następnie błąd pieszego wtrysku.Mam w planach przejrzenie instalacji do stopu z wymianami żarówek oraz wymianę wężyków powrotnych na wtryskach dlatego bo ostatnio nie odpalił (wyjazd Węgry) właśnie przez to wężyk koniec nawet nie drgną nawet po skasowaniu błędu.Dobrze że taki posiadałem.Zastanawiam się czy może być przyczyną błędu na wtryskach załamane wężyki i nieszczelności.Po testach przelewowych które robiłem to wydaje mi się że pojeździłem trochę bez błędu więc warto zajrzeć.Takie są moje przemyślenia bo wszyscy mechanicy rozkładają ręce więc sam muszę myśleć.
saltver
 
Posty: 61
Rejestracja: 28 lip 2014, 17:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Znów tryb awaryjny potrzebna pomoc lub pocieszenie

Postautor: barzuc » 02 sie 2017, 08:47

Wężyk powrotu - można sprawdzić (niestety od temperatury twardnieją z czasem). Zobacz wtyczki na wtryskach - tak samo jak wężyk powrotu - twardnieją i się kruszą, sama wiązka z czasem też może się przetrzeć po latach.
Czym sprawdzasz błędy? Błędy prawidłowo pokazuje cascade + kabelek od VWAG na USB (jest opis jak to zrobić mając lapka z windą). Inne skanery (szczególnie te uniwersalne) potrafią pokazać całkiem inny błąd niż w rzeczywistości.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Poprzednia

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron