Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

szarpanie przy małym gazie

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

szarpanie przy małym gazie

Postautor: krzys » 02 sie 2015, 19:56

witam
kupiłem forumowego terka jako naprawdę zadbane autko od Hansa z Krakowa, wcześniej miał je Cinek z Gliwic,
i niby wszystko ok ale mam taki objaw że przy jeździe z małym gazem np.100 km/h auto szarpnie co jakiś czas jakby wypadał zapłon i znowu ok i znowu szarpniecie...wiem że EGR jest zaślepiony, jak dodam gazu albo zacznie się górka i auto ma co robić to wszystko jest dobrze...Mój mechanik jest na urlopie więc zanim podepnie chciałbym podpytać czy ktokolwiek widział ktokolwiek wie???
krzys
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2015, 07:28

Re: szarpanie przy małym gazie

Postautor: mariusz8 » 02 sie 2015, 21:38

witam, miałem u mnie to samo, objawy identyczne, na komputerze pojawiały się dwa błędy przepustnicy i jeden czujnika stopu. wymieniłem czujnik stopu, ten przy pedale hamulca (koszt 40zł) i wszystko wróciło do normy.
mariusz8
 
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 20:32

Re: szarpanie przy małym gazie

Postautor: krzys » 03 sie 2015, 16:32

no to jest ciekawe...może to działa tak że jak stop to i paliwo odcinamy tak jak kiedyś były wyłączniki na podciśnieniu?
jutro postaram się kupić czujnik, za 40zl nie będę się zastanawiał i dam znać.
dzięki.
a Ty masz automat czy manual?
krzys
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2015, 07:28

Re: szarpanie przy małym gazie

Postautor: mariusz8 » 03 sie 2015, 19:16

Ja mam automata ,tez na poczatku myslalem ze to skrzynia, na serwisie powiedzieli mi ze to przeplywomierz który niepotrzebnie wymienilem... dopiero w necie wyczytalem ze te trzy bledy oznaczają awarie czujnika stop, nie wiem jak to jest powiazane, bo przy wciśnięty hamulcu silnik wkręca się na obroty. Za 40 zl kupilem używany z allegro nowy chyba 80 kosztuje. Pozdrawiam :)
mariusz8
 
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 20:32


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net