Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

TŁOCZKI w zaciskach

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

TŁOCZKI w zaciskach

Postautor: steview » 03 paź 2015, 16:19

Witam, powiedzcie mi czy zapiekające się tłoczki w tylnych zaciskach hamulcowych to standard w terku?
Odkąd go kupiłem to co jakiś czas się z tym męczę. Nie oszukując dwa razy w ciągu roku muszę rozbierać i próbować rozruszać.
Smarowałem już sam nie wiem czym, chyba wszystko wypróbowałem.
Czy jest jakiś złoty środek?
Jestem nawet skłonny nowe kupić, ale jak na razie nigdzie się na nie nie natknąłem (całe zaciski)
Terracan 2.9 CRDi - 2003 rok - automat - 150KM
steview
 
Posty: 56
Rejestracja: 03 mar 2011, 14:33
Lokalizacja: SZCZAWNICA

Re: TŁOCZKI w zaciskach

Postautor: barzuc » 03 paź 2015, 18:04

Może nie co chwila, ale tak - trzeba tam zaglądać. Ja nie mam problemów z tłoczkami ale regularnie zaglądam do tulei / prowadnic zacisku (i jak raz na jakiś czas rozruszam / przesmaruję to nic się nie dzieje).

Chodzi ci o taki zestaw:

Obrazek
np:
22H1002A-OYO - OYODO - ZESTAW NAPRAWCZY ZACISKU NISSAN Zestaw tulei prowadzących, zacisk hamulca

czy raczej taki:
Obrazek
np.
133-0H-H00 - ASHIKA - Tłoczek, zacisk hamulca
W przypadku tłoczków - zawsze sprawdź wymiary swojego w zacisku, można się nieźle pomylić o dosłownie kilka mm (tak prawie się ugotowałem jak szukałem tłoczków do przodu)

Jedno i drugie jest do dostania, czasem tylko trzeba poczekać, ale jak się dobrze poszuka to i "od ręki" się znajdzie.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net