Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Prośba o pomoc- kody błędów P1611, P1612, P1613

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Prośba o pomoc- kody błędów P1611, P1612, P1613

Postautor: pepe 7 » 26 mar 2010, 21:38

Witam Forumowiczów i proszę o pomoc w następującej kwestii:
Od około 2 tygodni zaczął pojawiać się w moim Terku (2002r, 2,9 crdi) problem z zapalaniem silnika- czasami po przekręceniu kluczyka nie zapalała się kontrolka świec żarowych i wtedy silnik nie zapalał. Do tej pory, po kilkakrotnym przekręceniu kluczyka kontrolka w końcu się zapalała i silnik też. Czasami silnik zapałał od pierwszego przekręcenia kluczyka. Byłem u elektryka, który nie postawił jasnej diagnozy. Przypuszczał, że nie ma przepływu informacji między czujnikiem temperatury powietrza a silnikiem. Odesłał mnie jednak do znajomego elektronika, gdyby problem z zapalaniem się powtarzał. Jeździłem Terkiem około tygodnia i problem powtarzał się sporadycznie, aż wczoraj autka nie udało się już uruchomić. Wezwany elektronik podłączył komputer i stwierdził, że z czujnikiem temperatury wszystko OK, ale pojawiły się następujące błędy:
P1611 MIL REQUEST LINE-LOW
P1613 MIL REQUEST LINE-HIGH
P1612 VENTIL.SOL. VALVE ELEC.
Pojawia się też jakiś błąd związany z pracą przepływomierza.
Elektrykowi udało się uruchomić silnik po podaniu jakiegoś impulsu z komputera i teraz silnik zapala za pierwszym razem i kontrolka świec żarowych tez się zapala. Facet podsumował, że według niego może być coś nie tak z czujnikiem obrotów silnika, ale nie jest pewien na 100%.
Jeśli któryś z kolegów mógłby coś poradzić, to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
pepe 7
 

Re: Prośba o pomoc- kody błędów P1611, P1612, P1613

Postautor: irek » 27 mar 2010, 20:15

na stronie są kody
http://www.terracan.pl/do_pobrania/EOBD-CODES.pdf

ale tych o które pytasz nie widziałem
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: Prośba o pomoc- kody błędów P1611, P1612, P1613

Postautor: irek » 27 mar 2010, 20:21

Na stronie http://www.motoschematy.pl/sklep,301,50,0,0,65,1.html

Sa kody o które pytasz

P1611
Komputer sterujacy immobilisera - wprowadzono nieprawidłowy kod zabezpieczający
Programowanie komputera sterujacego immobilisera

P1612
Komputer sterujacy immobilisera - brak / nieprawidłowy sygnał
Wiazka przewodów, komputer sterujacy immobilisera

P1613
Komputer sterujacy immobilisera - brak / nieprawidłowy sygnał
Wiazka przewodów, komputer sterujacy immobilisera

To mi wygląda na immobiliser albo pozostałości po jakims kombinowaniu w stacyjce.
masz oba kluczyki oryginalne?
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 941
Rejestracja: 25 wrz 2008, 18:30
Lokalizacja: WM

Re: Prośba o pomoc- kody błędów P1611, P1612, P1613

Postautor: pepe 7 » 28 mar 2010, 00:24

Wielkie dzięki za wyjaśnienie kodów. Kluczyki mam oba oryginalne. Samochód jest sprowadzony, ale jeżdżę nim od ponad roku i do tej pory nie było problemów. Może ktoś wcześniej coś kombinował, bo jeden z elektryków zauważył, że pod pokrywą silnika jest obcięta jakaś wiązka przewodów.
Pozostaje kwestia, czy warto naprawiać ten immobilizer, czy próbować go wyłączyć i zastąpić innym układem zabezpieczającym. Czytałem gdzieś na forum, że istnieje możliwość wyłączenia. Elektryk po podłączeniu komputera mówił jednak, że nie jest w stanie wejść w układ immobilizera.
Awatar użytkownika
pepe 7
 


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net