Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Autko odpala jedynie z plaka

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: nizak102 » 22 paź 2015, 11:40

Witaj
jesli ci nie gasnie kontrolka od imobilljzera podczas przekrecenia kluczyka (gasnie przy krecaniu a potem sie znów zapala) to są podstawowe 3 opcje w terrku (układ wtryskowy moze byc nawet trochę rozwalony a powinien i tak miec checi do zapalania)

- masz rozprogramowany kluczyk i pojawia sie problem z czytaniem go przez kompa
- masz niekontaktującą kostkę od immo pod kierownicą
- masz uszkodzony moduł od immo (rzadko sie zdarza)

w wszystkich tych przypadkach auto zapali tylko z plaka i chociaż byś miał wtryski pozłacane to na ropie nie zapali..... :)

jesli nie masz pudru aluminiowego w paliwie w filtrze i w zbiorniku to daj spokój pompie bo napewno działa a nasi krajowi rzeżbiarze -pompiarze tylko coś ci spieprzą lub wsadzą ci skcję tłoczącą chińską bo orginał delphi nie jest tani.... i wtedy za dobrze zrobioną pompę na orginałach musiał byś zapłacić 2-2,5 tyś zł a nie jak wszedzie sie reklamują 1000-1500 zł.
życze ci zebys ogarnoł terka i cieszył sie nim z jazdy a nie wkurzał z awarii.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: dawkor » 22 paź 2015, 13:19

Taka jak wspomniałem wtryski były testowane i one już były udupione, dopiero na wyższym ciśnieniu i obrotach dawały dawkę, a jakieś menzurki bo przy mnie to robił i pokazywał napełniały się odrazy a powinny dopiero pod koniec testu, a tu już były pełne na samym początku,
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: dawkor » 22 paź 2015, 16:47

Przed chwila zaglądałem do baku paliwa i szczerze nie znalazłem nic w nim nie pokojącego nawet kawalątka jakiegoś opiłka ani żadnej chmurki która by mi połyskiwała w odbiciu od latarki.
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: dawkor » 07 lis 2015, 20:46

Autko już na chodzie :D
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: barzuc » 07 lis 2015, 21:21

Super :)
A ostateczna przyczyna - same wtryski czy coś jeszcze?
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: dawkor » 08 lis 2015, 14:00

W sumie to jedynie wtryski, zaopilkowane były dość mocno, ale po testach okazało się ze pompa jest nowa i ona nie opilkuje, i w listwie wysokiego ciśnienia tam był syf i po prostu dobil wtryski, aa stary właściciel tylko uruchomił autko i sprzedawał od razu. No i problem z cofaniem paliwa nie był ani w filtrze ani zaworkami, po prostu na smku kolanko było już tak podrdzewiało ze łapało tyci powietrze, dosłownie mikroskopijnie, wymieniłem sama rurke na nowa (z kwasiaka) i już ona przeżyje cale autko :D
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: barzuc » 08 lis 2015, 16:53

No to nieźle.,
A co do tego kolanka na smoku - masz na myśli to, które ze smoka wychodzi i do niego są podłączone elastyczne przewody?
Coś więcej jesteś w stanie powiedzieć jak je zmienić czy robił Ci to jakiś macher? Bo one chyba standardowo nie są wymienialne?
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: dawkor » 10 lis 2015, 07:13

Sam wymieniałem bo jestem spawaczem TIG, zgniła ta na górze, wiec jak sciołem do zera a w blaszce tylko nawierciłem otwór wyprofilowałem cala rurkę do dołu i przyspawałem ponownie wzdłuż w 2 punktach jak jest oryginalnie i zaspawałem do pokrywy.
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: barzuc » 10 lis 2015, 08:39

Ja na spawaniu się kompletnie nie znam (może raz w życiu spawarką / migomatem się posługiwałem), żadnego zaufanego spawacza / ślusarza też nie mam. Obawiam się, że jakbym wyjął smoka pojechał do speców to z tym kawałkiem rurki zapłaciłbym 100zł... a to już połowa kwoty nowego smoka. Nie liczę czasu szukania speca któremu "będzie się chciało" (bo bądźmy szczerzy - mało komu chce się w coś takiego bawić) i dojazdów... Mając wiedzę i umiejętności jak Ty - to jestem pod wrażeniem i dobrze wiedzieć, że idzie tę rurkę wymienić :)

Z innej beczki - jakieś problemy z wyjęciem / włożeniem smoka miałeś? Wyciągałeś go przez klapkę serwisową pod tylną kanapą czy musiałeś cały zbiornik zdejmować?
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Autko odpala jedynie z plaka

Postautor: dawkor » 10 lis 2015, 20:01

Fotel tylni dla wygody tylko wykręciłem 4 śrubki i już łatwy dostęp jest.
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

PoprzedniaNastępna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron