Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Kontrolka paliwa czy coś w baku?

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Re: Kontrolka paliwa czy coś w baku?

Postautor: limbo » 20 lut 2014, 20:51

jak nisko musi opaść wskazówka by zapaliła sie rezerwa??
czy przy przekręconej stacyjce powinna świecić rezerwa tj. przez odpaleniem?? taki test ze sprawne są zarówki
Awatar użytkownika
limbo

Postautor: Rothmans » 20 lut 2014, 21:52

ja ostatnio miałem kreseczkę wskaźnika poniżej zera dopiero zapaliła się rezerwa i weszło mi 67 litrów
Awatar użytkownika
Rothmans

Postautor: limbo » 20 lut 2014, 22:42

Mi weszło pod korek 70L i nie zaświeciła sie:( no nic kanister muszę wozić heheh i czekać
Awatar użytkownika
limbo

Postautor: barzuc » 21 lut 2014, 09:41

Ja już dawno nauczyłem się jeździć na licznik (przebieg) nie na wskaźnik (bo ten nigdy nie wiadomo kiedy zawiedzie) a tym bardziej nie ufam kontrolce rezerwy.... i to nie tylko w terku ale ogólnie. Wiadomo jaką odległość auto mniej-więcej przejeżdża na pełnym zbiorniku, więc jak się mały licznik zbliża - to na stację :) W moim terku to 580-600km (wtedy wlewam w okolicach 70l).
A kanister 5l zawsze w bagażniku :) Od tak dla spokojności, choć dla terka te 5l to raptem ~40km zasięgu... ale zawsze coś :)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc

Postautor: LeszekS » 21 lut 2014, 11:20

limbo pisze:Mi weszło pod korek 70L i nie zaświeciła sie:( no nic kanister muszę wozić heheh i czekać

Limbo czyli masz to samo co i ja ;), znaczy się też wożę 10 l karnister paliwa, ale u mnie oprócz tego, że nie działa czujnik (lampka ponoć sprawna) rezerwy, to jeszcze nie do końca wybiera paliwo. Jak już wyssie do momentu kiedy staje to mogę zatankować max 67 litrów także jakieś 7 - 8 l zostaje w zbiorniku nie ruszonych. Nadal nie wiem co to może być... Filtr paliwa wymieniony, ale to nie to, "smok" w zbiorniku przedmuchany i to też nie to.... :( naprawdę już nie wiem czego się czepić dlatego się z tym pogodziłem i jeżdżę jak Bartek (barzuc) jak się mały licznik zbliża do końca zasięgu to jadę na stację :D
Moje Maleństwo Przód - amortyzatory Bilstein B6, tył - sprężyny Dobinsons +2", na oryginalnych amortyzatorach. Goodyear Wrangler 235/85 R16
Awatar użytkownika
LeszekS

Postautor: limbo » 24 lut 2014, 15:25

Ponawiam pytanie czy przed dopaleniem silnika jak macie zatankowane min 1/4 zapala sie rezerwa?? i gasnie po odpaleniu, czy zapala sie tylko przy niskim poziomie paliwa??
Awatar użytkownika
limbo

Postautor: tomekk » 24 lut 2014, 20:16

Witam !

Co do rezerwy to u mnie zapala się TYLKO przy niskim stanie paliwa i faktycznie jest to zgodne z ilością koło 5-7 litrów. Wskazówka jest wtedy tak pi razy drzwi na ostatniej kresce. Fakt, jednej rzeczy nie rozumie - jest jakiś stan paliwa podczas jazdy, wyłączam silnik, przychodzę rano i wskazówka jest w tym samym miejscu. W innych autach po odcięciu napięcia wskazówka po prostu opada na koniec skali i dopiero po odpaleniu silnika powraca do stanu ilości paliwa. Poprzedni właściciel założył zawór zwrotny, metalowy. Nigdy nie miałem problemów z wykorzystaniem paliwa "prawie" do końca i to nie ważne, czy był to filtr Knechta, czy też inny zamiennik z półki budżetowej.

Pozdrawiam
tomekk

Postautor: barzuc » 25 lut 2014, 10:17

U siebie takich objawów nie zauważyłem. Kontrolka rezerwy zapala się zawsze w trybie kontroli wskaźników (po włączeniu zapłonu) potem razem z resztą gaśnie - niezależnie od stanu poziomu paliwa (włączy się dopiero po odpaleniu silnika jeśli poziom paliwa jest niski).
Zapala się tylko jak tomekk napisał - jak faktycznie spada wskazówka na sam dół i w baku jest niewiele.
Z samą wskazówką - nie zauważyłem takiego zachowania - u mnie zawsze ląduje na glebie po wyłączeniu zapłonu.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc

Postautor: robert38 » 25 lut 2014, 12:16

Ciekawe. Co auto to inaczej. U mnie kontrolka od rezerwy nie robi testu i wskaźnik od paliwa po wyłączeniu auta nie opada. Cały czas wskazuje poziom paliwa jaki jest w zbiorniku.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38

Postautor: limbo » 25 lut 2014, 15:05

Żarówkę sprawdzałem i zamieniałem na to od nie zapietych pasów wszystko swieci, po przekręceniu stacyjki zapalają sie kontrolki np ładowanie olej check itd, ale ta od rezerwy NIE, czyli muszę luknąć do baku:?
Awatar użytkownika
limbo

PoprzedniaNastępna

Wróć do AWARIE