Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Nie działa obrotomierz.Potrzebny schemat instalacji

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Nie działa obrotomierz.Potrzebny schemat instalacji

Postautor: piki7 » 22 lut 2016, 17:06

Witam. Jestem nowy na tym forum bo stałem się posiadaczem Terrcana i mam problem z obrotomierzem. Poprzedni właściciel twierdził że działał sprawnie ale tydzień przed zakupem przestał działać.
Potrzebował bym jakieś schematy do instalacji w ,,traktorku" bo jeszcze nie załącza się klima a gaz jest.
Mój ,, traktorek " jest po swapie z CRDI na TDI i troszeczkę instalacja była modyfikowana.
Sam jestem z wykrztałcenia elektromechanik samochodowy i nie straszne mi takie zadania ale podstawą są schematy dlatego mam ogromną prośbę.
Starałem się szukać coś na tym forum ale nic nie znalazłem może słabo szukałem :D :D
piki7
 
Posty: 27
Rejestracja: 21 lut 2016, 14:49

Re: Nie działa obrotomierz.Potrzebny schemat instalacji

Postautor: tom3653 » 22 lut 2016, 17:10

Tutaj są jakiś schematy w tym elektryczne zobacz może będą te których szukasz.
http://terracan.pl/
serwis/serwis.html
do_pobrania.html
tom3653
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 sty 2016, 22:52

Re: Nie działa obrotomierz.Potrzebny schemat instalacji

Postautor: piki7 » 22 lut 2016, 17:36

Dzięki za linki co do klimy to coś znalazłem ale obrotomierz nie mogę się dopatrzeć no i te schematy to tak troszeczkę nie normalnie rozłożone. :roll:
Może ktoś z was posiada tolerancedata i mógł by mi to sprawdzić, czyli zrobić zżuty zapisać w pdf i podesłać na maila.
Miałem tolerancedata ale wygasła i została usunięta :cry:
piki7
 
Posty: 27
Rejestracja: 21 lut 2016, 14:49

Re: Nie działa obrotomierz.Potrzebny schemat instalacji

Postautor: piki7 » 25 lut 2016, 21:19

Koledzy przekopuje internet za dokładnym schematem połączenia obrotomierza i nic. Może ktoś z was mi chociaż napisze lub opisze schemat ideowy. Lub czy sygnał do obrotomierza jest brany z alternatora czy z czujnika położenia wałka lub z czego innego. :?: :?:
piki7
 
Posty: 27
Rejestracja: 21 lut 2016, 14:49

Re: Nie działa obrotomierz.Potrzebny schemat instalacji

Postautor: piki7 » 06 mar 2016, 17:19

Dziękuje koledze tom3653 za schematy i podpowiedzi. Doszedłem po schematach co i jak oraz że obrotomierz bierze sygnał z alternatora.Dziękuje i stawiam wirtualnie :roll: piankę.
piki7
 
Posty: 27
Rejestracja: 21 lut 2016, 14:49


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net