Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: gajowy » 08 mar 2016, 22:38

Witam, zaczęło się od tego, że miałem nieatestowane ksenony i założyłem zwykłe żarówki. Na światłach mijania dramat- ciemno jak w d..., lepiej świecą przeciwmgłowe. Przejechałem się innym autem- lepiej bez porównania. Sugerowano badziewne żarówki- założyłem philipsa i niewielka poprawa, nadal ciemno. I zauważyłem że nie działa pokrętło do regulacji poziomu świateł. MOże tu jest przyczyna? Mieliście takie awarie u siebie? ciekaw jestem co poszło.
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: robert38 » 08 mar 2016, 22:53

Pomoże ci tylko rozklejenie świateł i oddanie odbłyśników do regeneracji. Żadne żarówki tu nie pomogą.
Przerabiałem to już dwa razy i powoli zanosi się na trzeci raz.

Rozbierz regulator świateł. Bardzo łatwo go wyjąć i bardzo łatwo rozebrać. Poczyść w środku styki i podoginaj lekko blaszki.
Jak go rozłożysz to się zorientujesz o czym piszę.

Jeśli to nie regulator to może silniczki przy światłach nie działają lub w środku bolec silniczka spadł z mocowania odbłyśnika.
Może tylko wtyczki nie kontaktują.
Możliwości parę jest i dopóki tam nie zajrzysz to nic nie będzie wiadomo.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: barzuc » 08 mar 2016, 23:01

Tak mnie tylko tknęło... xenony potrzebują przetwornic inaczej szlag trafi żarówki przy pierwszym odpaleniu auta (o ile w ogóle zadziałają)... czy wkładając normalne żarówki usunąłeś też przetwornice z obwodu? Inaczej każda normalna żarówka halogenowa będzie świeciła kiepsko bo ma kompletnie inne parametry pracy (w tym napięcie).
Inna sprawa - jeśli ktoś założył xenony to może pokusił się o automatyczną stabilizację (co jest obowiązkowe i właściwie nie tylko dlatego, że innych można oślepić, ale i jak świecą w niebo to nawet najlepsze światła i żarówki g* dadzą) i może z tego powodu nie działa Ci regulacja?
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: gajowy » 08 mar 2016, 23:43

Usunąłem przetwornice z obwodu oczywiście. Cóż- trzeba będzie pewnie zregenerować te odbłyski,na szczęście mam w okolicy warsztat który się tym zajmuje.
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: gajowy » 15 mar 2016, 23:35

A dużo roboty jest z rozebraniem reflektora? Pytam, bo muszę zaplanować przerwę w jeżdżeniu. I czym potem go skleiłeś?
Pozdrawiam.
Marcin
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: robert38 » 16 mar 2016, 12:25

Jeśli masz u siebie firmę która ci zregeneruje odbłyśniki w jeden dzień to w jeden dzień się wyrobisz.
Potrzebna jest dobra/mocna suszarka lub opalarka do podgrzania masy klejącej w reflektorze. Z opalarką uważaj aby nie stopić lub odkształcić reflektora.

Skleić możesz czymś takim:
http://allegro.pl/sikalastomer-710-300m ... 29031.html

Jest to masa która zachowuje się tak samo jak fabryczna. Nigdy nie zastyga do końca, jest elastyczna i w razie czego pozwoli ci na ponowne rozklejenie reflektora.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: nizak102 » 16 mar 2016, 15:41

Witam
inna sprawa i patrzylem to w polsce poza aso nowe lampy są nie do kupiena.........
w chinach mozna kupic zamienniki dobrej jakosci ale kosztuja 308 $ szt :shock:
chyba trzeba te zregenerowac zanim zżółkną i niebeda sie do niczego nadawac.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: regulacja świateł nie działa- czy to częsta awaria?

Postautor: robert38 » 16 mar 2016, 17:13

Niby lampy są w oryginale w Korapsie, ale dwie lampy z wysyłką to 342$ a to też nie mało.
2002 Terracan 3.5 V6, LPG, czarny, czarna skóra, Bilstein B6, drążki Ironman, skrzynia A/T, climatronik, TOD, 265/70/16
robert38
 
Posty: 568
Rejestracja: 14 lip 2009, 14:07
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron