Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Skanowanie terka

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Skanowanie terka

Postautor: motomedic » 17 maja 2010, 10:26

Postanowilem wrzucic osobny watek w tej sprawie, mysle, ze poruszany juz byl ten temat no ale jak to w zyciu historie lubia sie powtarzac.

Czy istnieje jakis inny, bardziej dostepny niz Hi-Scan Pro program, ktory zeskanuje mi terka i pokaze bledy...?
Nie moge w tutejszym ASO (grosza im nie dam po tym jak chcieli mnie skasowac 380 euro za bledna w dodatku diagnoze :twisted: ) wiec sam musze cos znalezc.
Jakies sugestie, gdzie szukac, czego sie chwyvac?
motomedic
 
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:29
Lokalizacja: Irlandia

Re: Skanowanie terka

Postautor: wojtasss29 » 17 maja 2010, 18:35

Proponuje sobie zrobić kiedyś wycieczke do polski bo niema co tak jeżdzic.Raczej chyba we własnym zakresie nie za bardzo można sprawdzić wtryski chyba że koledzy znają sposób.A co do kontroli błędów to są odpowiednie programy które posiadają serwisy i profesjonalne warsztaty też powinny mieć.Są dostępne w sprzedaży na naszym allegro takowe programy tylko jest jeden problem-żeby pokazywał wszystko czyli pełną diagnoze to trzeba pokombinować PINY we wtyczce OBD II.Jak masz kogoś takiego co się zna na tym to kup-naprawde warto,bo bez zmiany pinów coś tam będzie pokazywał ale nie za dużo i błędów nie będzie można np.kasować.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Skanowanie terka

Postautor: motomedic » 18 maja 2010, 08:19

Z przyjemnoscia do kraju bym zajechal i po rodzimym blotku terka przegonil ale obawiam sie, ze przy takim stanie rzeczy za daleko nie zajade...
Chyba mam kolege, ktory potrafilby to zrobic tylko jaki program kupic?
motomedic
 
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:29
Lokalizacja: Irlandia

Re: Skanowanie terka

Postautor: wojtasss29 » 18 maja 2010, 18:05

Jeżeli o programy to są różne i jest ich fuul,przesyłam link do jednego z nich-poczytaj co można na tym programie zdziałać.Nie znam programu bo nie mam nikogo co by mi PINY pozmieniał.Ale z tego co jest w opisie to warto mieć.
[url] http://moto.allegro.pl/item1016694713_e ... gramy.html
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Skanowanie terka

Postautor: motomedic » 18 maja 2010, 19:43

dziekuje
mam kolege, jak juz wspomnialem, ktory zna sie na lutowaniu i elektronice ale mowil, ze do tego potrzebowal by schematow... czy moze ktos na forum juz to robil i ma takowe?
motomedic
 
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:29
Lokalizacja: Irlandia

Re: Skanowanie terka

Postautor: wojtasss29 » 18 maja 2010, 22:03

Jeżeli chodzi o schemat co i jak z pinami to raczej należałoby wejść na forum odpowiednie z tego typu programem(ELM 327-1,3a) i zapytać tych magików którzy się specjalizują w kombinacjach.Gość mówił od tego urządzenia że jedynie z tą marką Hyundaia Terracana są problemy-jeżeli chcemy mieć wszystko dotyczące diagnozy samochodu.Może któryś z kolegów z naszego forum robił już te komb.z pinami bo też był bym zainteresowany szczególnie schematem bo bez tego chyba nic się nie zrobi.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Skanowanie terka

Postautor: wojtasss29 » 18 maja 2010, 22:38

W tym linku znajduje się pełna specyfikacja podziału pinów i pełny schemat interfejsu ELM 327 v 1,3a
Poszukaj ,,Tu link do specyfikacji układu ELM327;;
[url] http://moto.allegro.pl/item1031081169_i ... ersja.html
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Skanowanie terka

Postautor: motomedic » 19 maja 2010, 21:28

wielkie dzieki
powesze troche i jak cos znajde to dam znac w tym watku. Gdybys cos znalazl wczesnie to tez daj znac prosze
motomedic
 
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:29
Lokalizacja: Irlandia

Re: Skanowanie terka

Postautor: wojtasss29 » 21 maja 2010, 16:21

Rozmawiałem dziś z gościem co jest elektronikiem i troche się w tych programach zna bo już kombinował tylko z innymi markami.I powiedział mi że z Terkiem nic nie zrobi,tak skośnookie bestie zabezpieczyli hermetycznie że nie ma wejścia.Pozostaje nam jedno-ASO lub prof.warsztaty.Taki interfejs ze sterownikami do naszej furki-8000 zł.do 30000 w zależności od ilości wszystkich marek samoch.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: Skanowanie terka

Postautor: motomedic » 21 maja 2010, 18:39

ups ;( moze zapytam w tutejszym salonie Kia, moze jakos taniej alboco? a w miedzyczasie i tak bede szukal, moze cos trafimy, nie tracmy nadzieji
motomedic
 
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:29
Lokalizacja: Irlandia


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron