Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

luz na łożysku przedniego koła

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

luz na łożysku przedniego koła

Postautor: gajowy » 26 mar 2016, 01:14

Dziś wymieniając opony zauważyłem, że na przednim kole mam dość duży luz- na początku myślałem, że to któryś sworzeń ale potem dopatrzyłem się , że to łożysko ma taki luz. I teraz pytanie do osób które już z tym się zetknęły- trzeba raczej wymienić łożysko, czy wystarczy mocniej dokręcić i będzie ok? Z jednej strony wole uniknąć wydatków, z drugiej- jak ma się posypać to wole od razu wymienić.
Pozdrawiam
Marcin
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: barzuc » 26 mar 2016, 09:10

Jak same łożyska nie huczą / nie wyją - wystarczy dokręcić. W przednich kołach są łożyska stożkowe z opcja kasowania luzu. Jak skasujesz luz i znów się szybko pojawi - to wtedy można zastanawiać nad wymianą.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: nizak102 » 26 mar 2016, 10:18

Witaj
Musisz zdjac piaste I umyc I obejrzec lozyska stozkowe jesli nie sa przgrzane I nie sa nierowno zuzyte to naloz nowych smar I skrec spowrotem do kupy. U mnie tak bylo I wystarczylo zrobic taki manewr. Jak lozyska sa przegrzane bieznie robia sie fioletowo, rozowo,zolte. Takie juz sie nie nadaja. Musza byc srebrno szare wtedy mozna smarowac podciagac I skladac.
Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
nizak102
 
Posty: 676
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: gajowy » 26 mar 2016, 16:07

Ok, dzięki. Poproszę mechanika byto sprawdził,jak będzie zmieniał mi poduszki pod skrzynią.
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: gajowy » 27 maja 2016, 14:31

Dziwne, łożysko kupiłem, mechanik wymienił, po kilkuset kilometrach pojawił się luz- dokręciłem z czuciem. Luz zniknął ale po kilkuset kilometrach zaczęło wyć. Wyje tak przy około 80-100km/h. Łożysko niby firmowe- SKF, chyba , ze Chińczycy już nawet to podrabiają. Macie sugestie, co to może być?
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: rafalb » 27 maja 2016, 18:39

Witam, miałem podobny przypadek. W ubiegłym roku wymieniałem łożyska na SKF zrobiłem na nich może 10 tys. km i jedno z nich doszczętnie się rozsypało. Dobrze, że mi koło nie odpadło. W hurtowni motoryzacyjnej panowie odradzili mi zakup łożysk tej firmy. Według nich mają bardzo dużo reklamacji. Teraz kupiłem innej firmy zobaczymy.
rafalb
 
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:33

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: gajowy » 27 maja 2016, 22:49

To mnie nie pocieszyłeś, rozrząd też wymieniłem na SKF-a. Pamiętasz jakiej firmy łożysko zastosowałeś?
Pozdrawiam'
Marcin
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: rafalb » 28 maja 2016, 06:35

Teraz kupiłem niemieckie Fag, troszkę o nich poczytałem. "Schaeffler Group, producent łożysk FAG oraz INA, należy do wiodących dostawców łożysk dla przemysłu maszynowego. Światowej jakości produkty FAG znane są na całym świecie ze swojej jakości, trwałości i niezawodności." Ogólnie na forach polecają łożyska FAG.
rafalb
 
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:33

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: gajowy » 28 maja 2016, 10:11

Zastanawiam się, czy to łożysko igiełkowe od półosi nie szumi. W sumie jak nie jadę 4x4 to ono tez pracuje a jak zdjąłem kapselek zakrywający wieloklin półosi, to zauważyłem że ma spory luz.
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Re: luz na łożysku przedniego koła

Postautor: gajowy » 29 maja 2016, 22:08

Wstyd się przyznać, zdjąłem belkę z relingów i przestało wyć...
gajowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 19 wrz 2015, 09:34

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net