Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Nie działają spryskiwacze+rezerwa

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Nie działają spryskiwacze+rezerwa

Postautor: Chrisu » 29 maja 2016, 21:17

Na początku trochę bloga. Jako, że autko kupiłem z RFN i okazało się, że VIN z tyłu jest nieczytelny jestem częstym gościem wydziału komunikacji. Ostatnio kiedy prosiłem o przedłużenie dowodu tymczasowego (dostałem go w piątek 13, a przedłużenie chciałem 24- dowód był do 25 - czyli nawet nie 2 tygodnie). Kolesiana z łaską przedłużyła mi do 9 czerwca i mówi, że wszystko w tym czasie powinienem był załatwić, bo d-d tymczasowy jest tylko na przegląd a nie na jeżdżenie (3 pozostałe auta stoją u mechaników dość mocno uszkodzone :/). Ja jej na to, że może gdyby nie pracowali od 7:45 do 14:15 łatwiej byłoby mi dojechać 100 km z pracy i wszystko załatwiać. Po czym złożyłem wniosek o nadanie VIN (wtorek 24). Powiedziano mi, że jak zawiozę do biura podawczego Urz. Powiatowego, to najpóźniej w piątek będzie decyzja. I... GUZIK - może będzie jutro - a w piątek mam jechać za granicę :/

Dobra tyle offtopica, a teraz wracam do tematu. Jak kupiłem auto, nie działały przeciwmgielne przednie i był problem z "wtyczką elektryczką" do przyczepy. Zrobili mi, ale... jak padał deszcz zorientowałem się, że nie działają spryskiwacze (wcześniej działały) :/ Przejrzałem bezpieczniki koło kierownicy, z prawej strony pod maską, z lewej - wszystko OK. Myślałem, że może coś skopali, ale nie działa spryskiwacz i z przodu i z tyłu (chyba, że to ta sama pompka). W sumie to na pewno coś skopali - tylko CO? (pytam a nie zawożę, bo i tak nie mam kiedy im zawieźć :/ )

Z lampką rezerwy już sobie poczytałem. Powiedzcie mi, czy nawet jak "jest kuku w baku" to czy lampka rezerwy się świeci przez chwilę po przekręceniu kluczyka? U mnie nie działają 3 lampki na tablicy, lampka w ogrzewaniu fotela lewego i pomyślałem, że może tak uszkodzenie jest banalne ;). Póki co jeździłem i czekałem, że się zapali - jednak nie miałem nic w kanistrze więc twardziela nie zgrywałem - ostatnio weszło 78 litrów (pierwsze "odbicie" 73 litry) ;)

Dzięki za pomoc.
Chrisu
 
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2016, 06:00

Re: Nie działają spryskiwacze+rezerwa

Postautor: barzuc » 29 maja 2016, 22:37

Z kontrolką zbiornika - zajrzyj pod kanapę (tylna kanapa, od strony kierowcy - po podniesieniu wykładziny znajdziesz klapkę z 4 wkrętami - zobacz mój wątek o zapowietrzaniu się auta - zobaczysz jak to wygląda jak się nie zagląda ;) ) i zobacz w jakim stanie jest wtyczka i sam smok, niestety to słaby punkt bo lubi się tam zbierać bród i całość gnije z czasem - o ile się tego nie zabezpieczy.
Kontrolka rezerwy i wskaźnik paliwa działają na osobnych obwodach (przewodach) ale zdaje się, że na jednym pływaku. Czy kontrolka zaświeca się w trybie testu (po włączeniu zapłony przez kilka s.) - ale tego już nie pamiętam, chyba się zapalała.

Co do spryskiwacza - zacząłbym od sprawdzenia przewodów + samej pompka (w prawym przednim nadkolu). Po wymontowaniu możesz podłączyć do 12V i zobaczyć czy sama pompka działa. Ktoś opisywał jak się do zbiorniczka dobrać.

Jeśli robili coś z gniazdem (a to też coś co lubi sobie po prostu zgnić i robić zwarcia, najlepiej wymienić na nowe)- mimo wszystko mogli puścić jakąś zwarę, ale tego już chyba nie dojdziesz.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron