Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Podnosząca się temperatura silnika

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Podnosząca się temperatura silnika

Postautor: michal » 29 cze 2016, 10:34

Cześć !
Ostatnio zauważyłem dwa razy jak podczas szybkiej jazdy wskaźnik temp silnika podnosi się do połowy. Jakiś czas temu spiesząc się goniłem jakieś 20km z pedałem gazu z podłodze i zauważyłem że wskazówka podniosła się to równej połowy wskaźnika ( gdy złapie temp ma pomiędzy pierwszą a środkową kreską), drugim razem jechałem ze stałą prędkością 150 i znowu to samo, wskaźnik podniósł się do połowy. Ktoś wie co może być przyczyną tego zjawiska? Dodam że od razu jak zwolnię to mija 20 sekund wskazówka spada do normalnego poziomu.
Był Hyundai Accent X3 1,5 '96 -->> Hyundai Coupe 2.0 RD '96. Jest Hyundai Terracan 2.9 '05 oraz Hyundai Accent 1.5 CRDI '04
Awatar użytkownika
michal
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2015, 11:08
Lokalizacja: Środa Śląska / Wrocław

Re: Podnosząca się temperatura silnika

Postautor: barzuc » 29 cze 2016, 13:22

Co rozumiesz przez podnosi się?
Z tego co pamiętam ja miałem "normalną" temperaturę tak o grubość wskazówki poniżej połowy skali.
Jeśli też tak masz i podnosi Ci się właśnie o tę grubość wskazówki - to... na pewno bez paniki (w gorące dni i przy włączonej klimie wskazówka ma prawo się podnieść ponad stan - dopóki nie podchodzi pod max-a nie należy panikować).
Na początek sprawdź poziom płynu, czy układ nie jest zapowietrzony i sam termostat - z wiekiem przestaje działać jak powinien. Może nie otwiera się w pełni albo reaguje zbyt wolno. Przed włożeniem nowego - zrób mu test (nowego) - zalej wrzątkiem a potem daj mu się ochłodzić. Powinien się szybko otworzyć i zamknąć (to zajmuje dużo więcej czasu). Koszt termostatu to kilkanaście / kilkadziesiąt zł.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Podnosząca się temperatura silnika

Postautor: dawkor » 09 lip 2016, 15:41

Czy jak podniesie ci sie temperatura ponad polowe to tracisz letko moc? I czy przybywa ci plynu.w.zbiorniczku? Jesli tak to 99% uszczelka pod glowica.
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron