Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: waski » 23 sie 2016, 07:35

witam wszystkich. Mam taki problem z terkiem 2.9crdi 03rok ze jest on mułowaty przy ruszaniu 1 biegu pozniej jak osiągnie odpowiednie obroty to cos tam ciagnie ale to nie jest to.
opowiem od samego początku.
kupilem go rok temu wszystko bylo cacy silnik pykał jak szalony, palil od strzała zima lato. Aż nagle zaczeło mi ubywac płynu chłodniczego i tak coraz bardziej az zaczął mi sie przegrzewac itd. w kocnu zdiagnozowałęm uszczelkę pod głowicą i tak tez sie stało zdemontowałem głowice (zawiozłem na test szczelnosci planowanie szlifowanie zaworów i wymiana uszczelniaczy)
pozniej po dalszym czyszczeniu bloku zauwazyłem na 1 cyl. pękniecie tuleji ok 5cm od góry w dół. No i zaczely sie schody.
kupilem blok po pieniadzach (ten sam rocznik) i podmieniłem tuleje (oczywisce wszsytko mierzylem ocenilem stan tuleji i nwet byla lepsza od tej pękniętej) i złozyłem to wszystko razem w jednosc odpowietrzylem układ i start terec odpalił zagrzał sie płyn w normie nie wyrzuca tylko ze po jezdzie próbnej cos mu brakuje jest mułowaty na wolnych obrotach'
podpowie ktos ? moze juz ktos mial taki problem?
bede bardzo wdzięczny :)
waski
 
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2016, 08:34

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: barzuc » 24 sie 2016, 09:38

Podłącz kompa i zobacz czy nie wyrzuca jakiegoś błędu - będzie łatwiej.

Z rzeczy, które przychodzą mi na szybko do głowy (bo ECU ogranicza moc silnika jak wykryje problemy z silnikiem, w zalezności od rodzaju od 30% do chyba nawet 60% - szczegóły opisywał Mateusz na forum):
- wtryski zamontowałeś w tych samych miejscach, których były? Może komp wariuje jak są pozamieniane (trzeba podpiąć kompa i zobaczyć czy numery seryjne zgadzają się z faktycznym zamontowaniem)
- może przysmażył się któryś wtrysk jak się auto przegrzewało (oby nie),
- problem z powietrzem (za małe cisnienie, "lewe powietrze", nieszczelność) - przewody powietrzne + intercooler + turbina
- nieszczelność w układzie paliwowym (razem z paliwem ciągnie powietrze i stąd problemy)
- zawieszony EGR (w położeniu otwarty)
- czujniki wszelkiej maści (może którys po zmontowaniu wszystkiego gdzies nie styka z kabelkami jak powinien).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: waski » 25 sie 2016, 08:11

zapomnialem dopisac:
bylem na diagnostyce i byl jeden bląd: czujnik pedału hamulca cos takiego ale po skasowaniu zero poprawy.
wtryski byly sprawdzane w centrum technicznym w Mielcu zostaly przeczyszczone ustawione zakodowane i zamontowane w tej samej kolejnosci.
dodam jeszcze ze jak odpale teracana to wydaje od taki dziwny dzwiek z fitra powietrza takie basowe ssanie (bababababa)raczej tego nie powinno byc tak mi sie wydaje.

pojade jeszcze raz na diagnostyke i posprawdzam wszsytkie czujniki
a mógłby byc zle ustawiony rozrzad ? np o 1 ząbek ? skoro błedów nie wyrzuca? albo uwalony czujnik temp?
dziekuje za odp.
waski
 
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2016, 08:34

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: jacekmad » 25 sie 2016, 12:14

sprawdź szczelność dolotu. Wszystko od puszki filtra pow. przez intercooler i kolektor dolotowy
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: barzuc » 25 sie 2016, 13:40

Zdecydowanie sprawdź cały dolot - od wlotu w błotniku aż do przepustnicy.
Sam czujnik pedału hamulca - były przypadki, że powodował różne dziwne zachowania - też opisane.
Przestawiony rozrząd nie robi takich rzeczy - generalnie przy 1/2 ząbkach utrata mocy jest nieodczuwalna (znam z autopsji - przypadek opisany na forum), w dodatku przestawiony rozrząd nie wydaje absolutnie żadnych dźwięków - wydaje tylko jak pasek przeskakuje po kołach (słychać tylko jak się akurat koło silnika jest bo w kabinie nie usłyszysz) a potem już wydaje tylko jak tłoki walą w zawory - ale to już wtedy to jest ostatni wydany przez silnik dźwięk.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: waski » 25 sie 2016, 16:52

ok posprawdzam.
a jeszcze jedno czy jak oddawalem głowice do planowania mogli ją zepsuc? bylo robione planowanie szlifowanie nowe uszczelniacze i test szczelnosci
dzieki panowie za odpowiedzi.
waski
 
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2016, 08:34

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: piciu_pc » 29 sie 2016, 09:52

czujnik sterowania turbiną sprawdź podłączenie wężyków i wyczyść filterek w środku
Awatar użytkownika
piciu_pc
 
Posty: 142
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: waski » 29 sie 2016, 11:53

1543 -sygnal przełącznika hamulca zwarcie na lini sygnal nieciągły
czy to moze byc przyczną ze moj terracan jest mułowaty przy starcie ?

turbina jest sterowana nadcisnieniem gdzie sie znajduje ten czujnik? i ten filterek ?
waski
 
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2016, 08:34

Re: 2.9crdi brak mocy (mułowaty)

Postautor: waski » 01 wrz 2016, 07:51

witam.wymieniłem przepływomierz i jakby troszke lepiej ale ..
ten dziwny dzwięk z filtra powietrza po otwarciu to zle zrobiona głowica (nie domykające sie zawory.)
auto niby ciągnie ale jest takie mniej mułowate.
dzieki wszystkim za opowiedzi.
waski
 
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2016, 08:34


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net