Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Kontrolka "woda w filtrze paliwa"

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Kontrolka "woda w filtrze paliwa"

Postautor: Owca » 22 lis 2016, 21:33

Dzień dobry,

w moim Terracaanie zaczęła pojawiać się kontrolka pt "woda w filtrze paliwa".
Pierwszy raz pojawiała się po pobycie samochodu u elektryka, który naprawiał niedziałające kierunkowskazy.
Kierując się instrukcją mąż odkręcił korek pod filtrem, ale nie był wody w filtrze. Odłączył i podłączył ponownie kostkę elektryczną.
Teraz jest dziwnie, przy zimnym silniku kontrolka się nie pojawia, po około 10km jazdy zaczyna się pojawiać i znikać, a po kolejnych 5km zapala się na stałe.
Nie wiem co o tym sądzić. Paliwo zawsze wlewam dobre na Schelu lub na Statoil 123. Filtr był wymieniany pod koniec września u mechanika do którego ma 100% zaufania.
Mąż uważa żeby się nie przejmować, a mnie się jakoś ta czerwona kontrolka nie podoba ....

Macie może Panowie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?
Owca
 
Posty: 18
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:41

Re: Kontrolka "woda w filtrze paliwa"

Postautor: barzuc » 23 lis 2016, 09:14

Opcje są 3:
- woda w filtrze (to jak napisałaś - sprawdzone)
- uszkodzony czujnik
- uszkodzona instalacja elektryczna. Jakos podejrzanie zbiega się z inną naprawą. Sam czujnik działa na zasadzie zamknięcia obwodu - więc jeśli przewód został gdzies uszkodzony - robi zwarcie i kontrolka się zapala.

Do wstępnej diagnozy proponowałbym odpiąć czujnik w ogóle (na kostce) i zobaczyć jake są efekty. Jeśli kontrolka będzie się nadal tak zachowywała - wina elektryki. Jeśli nie - wina czujnika lub elektryki (ale wtedy już na odcinku od kostki do czujnika).

Ja swojego jak kupiłem - czujnika nie miał w ogóle (obstawiam, że chyba ktoś zapomniał przełożyc przy wymianie filtra) ;)
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Kontrolka "woda w filtrze paliwa"

Postautor: Owca » 23 lis 2016, 22:03

Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Poproszę męża żeby odpiął czujnik i zobaczę.
Tak jak piszesz dziwnie się zbiegło z naprawą kierunkowskazów.

Jeszcze raz dziękuję :)

Ola
Owca
 
Posty: 18
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:41

Re: Kontrolka "woda w filtrze paliwa"

Postautor: mcmc » 24 lis 2016, 12:57

Miałem podobny problem. Pożyczyłem sobie masę do halogenów od przewodów prowadzących ze skrzynki bezpieczników do lewego nadkola . Problem ustąpił gdy masę wziąłem z akumulatora.
mcmc
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:40


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron