Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: franek » 03 gru 2016, 23:56

Witam,
Posiadam Terracana 2.9 CRDi 150 koni, 2005 rok samochód posiada pompę i pompowtryski Delphi

Samochód wcześniej miał problemy z zapalaniem więc zrobiłem następujące rzeczy:
-Pompa wtryskowa była kontrolowana- wymienione czujnik temp. i zawór- oraz robione pompowtryski ok. 10 tysięcy km temu

Po zrobieniu tego samochód w miare normalnie jeździł i palił ale od jakiegoś czasu zaczął w czasie jazdy gasnąć, a następnie zaczął mieć problemy z odpalaniem, kiedy już odpali to po kilku minutach gaśnie. :(
Objawy tak jak byłby zapowietrzony, na komputerze ( u znajomego) wyskoczył błąd czujnika ciśnienia paliwa na listwie, został wymieniony, błąd zniknął i aktualnie nie ma żadnego błędu ale z autem nic się nie zmieniło.

Ogólnie w samochodzie było robione wcześniej:
-2x czyszczenie baku i przewodów paliwowych- pół roku temu
-domontowana elektryczna pompka paliwowa działająca przy rozruchu paliwa
-zmieniony filtr paliwa na Bosch- pół roku temu

Ciśnienie na listwie na wolnych obrotach: 275 bar

Proszę o pomoc, prześledziłem wątki na forum ale nie mogłem znaleźć identycznego problemu.
franek
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2016, 23:02

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: shs » 04 gru 2016, 19:27

Witam;
musisz zacząć od podstaw : odepnij zasilający przewód paliwowy od filtra paliwa podstaw przezroczystą butelkę po wodzie mineralnej pod przewód paliwa i pompuj pompką paliwo ( jeżeli masz pompkę elektryczną to potrzebujesz pomocy osoby drugiej, gruszką dasz radę sam ) obserwuj co leci do butelki. Jeżeli pojawi się czyste paliwo to jest ok. jeżeli pójdzie z powietrzem to szukaj na przewodzie aż do smoka , możne być uszkodzony przewód zasilający lub smok, przewody do pewnego miejsca są igelitowe dalej leci rurka stalowa mogła w którymś miejscu skorodować.
Przy okazji sprawdzisz czy nie zatankowałeś wody do zbiornika.
Druga opcja odepnij przewód paliwowy przed pompką paliwową podłącz do pompki wąż fi. 8 mm ok. 2 m. weź kanister 5L z czystym paliwem włóż do niego wąż od pompki napompuj paliwa do pompy i odpal silnik. Kanister możesz umocować w okolicach serwa i zrobić jazdę próbną .
Filtr paliwa jeżeli będzie zabrudzony lub kiepskiej jakości będą takie same objawy.
Powodzenia. :shock:
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: shs » 04 gru 2016, 19:44

Witam,
piszesz że posiadasz Terrca 150 KM z roku 2005 w tym czasie już wychodziły modele z silnikiem 163 KM i w tych modelach są inne wtryskiwacze i sterownik wyglądem niczym się nie różnią tylko symbolami :o to musisz sprawdzić. Jak długo tym jeździsz czy takie objawy były wcześniej ?
Pozdrawiam
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: franek » 05 gru 2016, 17:20

Przepraszam za pomyłkę, pisałem późno w nocy- mam wersję 163 KM

Samochód mam kilka lat i nigdy szału z mocą nie było, ale problemy z odpalaniem pojawiły się dopiero teraz.

shs- Spróbuję coś podziałać i dam znać.
franek
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2016, 23:02

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: dawkor » 04 sty 2017, 07:23

Jak dla mnie gdzieś jest nieszczelne, wyjeżdża ci paliwo z filtra a nowego nie zaciąga bo powstaje poduszka powietrzna w układzie :D
dawkor
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 paź 2015, 16:57
Lokalizacja: Chojnow/k legnicy

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: kikon16 » 07 sty 2017, 17:13

jeśli chodzi o nieszczelność w przewodach doprowadzających czy odprowadzających paliwo ( rurkach stalowych ) to raczej odapda bo sam miałem jedną rurkę skorodowaną że paliwo ciekło, ale nic się z silnikiem nie działo, samochód działał normalnie, pozatym kolega miałby jakiś wyciek
kikon16
 
Posty: 41
Rejestracja: 15 wrz 2016, 09:45

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: barzuc » 07 sty 2017, 20:47

Przy nieszczelności wycieku wcale być nie musi - wszystko jest kwestią gdzie jest nieszczelność. Zobaczcie np. mój temat odnośnie smoka paliwa - przegnił i łapał powietrze a wycieku nie było.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: wooldi » 07 sty 2017, 23:18

Ja też od razu pomyślałem o przegnitym smoku - dopiero pod koniec pojawił się zapach paliwa koło wlewu paliwa a silnik trochę stracił na mocy i zaczął nierówno pracować. O ile pamiętam, to ktoś na forum miał też nieszczelną gruszkę do pompowania paliwa.
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: shs » 08 sty 2017, 18:59

Witam;
jeżeli będzie nieszczelny zaworek w gruszce będzie problem z odpaleniem po dłuższym postoju , ale jak odpali będzie chodził bez problemu .
To już przerabiałem.
Przegniły smok przewód paliwowy to się zdarza w tych samochodach mają taką wadę.
Pozdrawiam
shs
 
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:47

Re: 2.9 CRDi gaśnie i długo odpala

Postautor: dzekoo » 15 sty 2017, 15:54

Mój stoi u mechanika. Nie odpalał po dwóch dniach. Jak odpalił, to już chodził normalnie. Im dłużej stał, tym gorzej. Tak jakby się paliwo cofało. Podłączyłem przez nową gruszkę i kanister 5l i objawy te same. Teraz jak już postoi dzień, to tylko na samostart. A jak już zapali, to normalnie można go gasić, zapalać. Zobaczymy, czy mechanik coś znajdzie. Jeszcze jakieś sugestie? Zmieniłem filtr paliwa na Knehta, ale dalej to samo.

Pozdrawiam
Jacek
2003, CRDi 2.9 150KM, AT, TOD, Lovells +2HD, 265/70 R16: Nexen WINGUARD SUV + AT Cooper ST/Maxx
Awatar użytkownika
dzekoo
 
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2016, 08:52
Lokalizacja: Szczecinek

Następna

Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron