Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Problem z przednim mostem

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Problem z przednim mostem

Postautor: sylwek » 05 gru 2016, 13:40

Witam wszystkich :D :D Panie i panowie,mam problem z przednim napędem. Po włączeniu napędu 4h 4l wał się zaczyna obracać niestety koła nie 8-) Z przedniego mostu dochodzi tylko metaliczny ''chrobot''. Zastanawiam się czy ktoś już organoleptycznie badał budowę przedniego mostu???
sylwek
 
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2015, 08:16

Re: Problem z przednim mostem

Postautor: sylwek » 05 gru 2016, 13:43

Temat dotyczy auta z automatyczną skrzynią biegów. Myślałem że rozsypały się piastki w kołach ale na moje oko wygląda że ich nie ma. W związku z tym zastanawiam się czy coś załącza się w moście? Wszelkie podpowiedzi mile widziane :geek:
sylwek
 
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2015, 08:16

Re: Problem z przednim mostem

Postautor: sylwek » 05 gru 2016, 16:01

jak by tak Mod mógł usunąć wątek...
sylwek
 
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2015, 08:16

Re: Problem z przednim mostem

Postautor: barzuc » 07 gru 2016, 08:42

Udało Ci się znależć przyczynę? Czy prosisz o zamknięcie bo nikt nie odpowiedział w ciągu 3h? :)

A na poważnie - jesli dobrze pamiętam jedyne załączenia przedniego napędu następuje w centralnym mechaniżmie / reduktorze a w przednim moście niczego dodatkowego nie ma.
To że wał przedni się kręci to sprawdzałeś na podnośniku? Jeśli na kanale (auto w ruchu) - to on będzie się kręcił niestety zawsze. Ktoś kiedyś opisywał swoje przeróbki gdy dodał do przednich kół przęgiełka więc ma pełne rozłączenie napędów.
Skrzynia biegów - akurat nie ma znaczenia (reduktor A/T <> M/T z założenia nie rózni się od siebie - zdaje się, że jedynie przełożeniem, choć też nie mam pewności).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Problem z przednim mostem

Postautor: sylwek » 09 gru 2016, 09:19

:D :D :D Znalazłem i przyczynę i kilka innych podobnych wątków. Więc żeby nie zaśmiecać forum :D Pękła membrana w siłowniku na przednim moście. Pzdr
sylwek
 
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2015, 08:16


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron