Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

problem z hamulcami ABS

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

problem z hamulcami ABS

Postautor: kikon16 » 14 gru 2016, 15:54

Dziś na śniegu miałem bardzo nie miłą niespodziankę, otóż dużo nie brakło i spowodowałbym kolizje. Otóż podczas hamowania, prawe przednie koło stało w miejscu ( nie zadziałał abs, dwa tylne zadzialaly prawidłowo, a lewe przednie wogole nie hamowało. Dodam że miesiąc temu wymieniłem przedni lewy czujnik ABS bo abs wogole nie działał, i na diagnostyce komputerowej pokazało że chodzi właśnie o ten czujnik, wymieniłem, abs jest ale tylko z tyłu. Co robić dalej ? Znów na komputer ? Dlaczego to prawe przednie wogolnie nie hamuje? Doradzcie jak działać .
kikon16
 
Posty: 41
Rejestracja: 15 wrz 2016, 09:45

Re: problem z hamulcami ABS

Postautor: jacekmad » 14 gru 2016, 17:57

Może wypnij bezpiecznik od ABS i sprawdź czy to nie jest problem z hamulcami.
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: problem z hamulcami ABS

Postautor: kikon16 » 15 gru 2016, 05:55

a gdzie są wogóle bezpiecznieki i któy to będzie od abs ? pewnie gdzieś w manualu znajdę te informacje, ale może ktoś zaoszczędzi szukania :)
kikon16
 
Posty: 41
Rejestracja: 15 wrz 2016, 09:45

Re: problem z hamulcami ABS

Postautor: jacekmad » 15 gru 2016, 11:56

bezpiecznik od ABSu jest w dużej puszcze bezpieczników (komorze silnika po stronie kierowcy) - który - nie pamiętam, ale powinien być opis
jacekmad
 
Posty: 198
Rejestracja: 06 paź 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa / Ursus

Re: problem z hamulcami ABS

Postautor: kikon16 » 12 sty 2017, 08:42

Mam pytanie, jaki opór powinien miec sprawny czujnik ABS ?
Wymieniłem jeden z czujników, ten nowy ma 1.15 kilooma a z drugiej strony gdzie lapie mi koło na sztywno jest 0.85. Czy to oznacza ze jest uszkodzony ?
kikon16
 
Posty: 41
Rejestracja: 15 wrz 2016, 09:45

Re: problem z hamulcami ABS

Postautor: kikon16 » 13 sty 2017, 08:20

Problem rozwiązany.
Wczoraj wymienilem drugi czujnik abs, nie pomoglo, czysciłem pierscienie, tez nic, wymiana płynu i przepłukanie calego układu tez nic, w końcu pomyślałem że skoro działa dobrze tył to spróbuje zamienić przy pompie przewody na odwrót, nie pomogło, coś mnie tkneło i sprawdziłem po kolei jak idą rurki od poszczegolnych kół do pompy, okazało się że ktoś tam już coś kiedyś grzebał i żle zalożył przewody do pompy przedni lewy założył tam gdzie ma iść prawy a prawy tam gdzie lewy. Po przykręceniu przewodów tak jak mają iść i odpowietrzeniu układu wszystko wróciło do normy teraz samochód hamuje tak jak powinien. Niby banał a 2 dni roboty i wymiana niepotrzebnych czujników.
kikon16
 
Posty: 41
Rejestracja: 15 wrz 2016, 09:45


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net