Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Zgrzyt/pisk z przodu podczas poruszania

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Zgrzyt/pisk z przodu podczas poruszania

Postautor: kon555 » 15 gru 2016, 18:44

Zgrzyt/pisk z przodu podczas poruszania na włączonym/wyłączonym silniku. Jechałem na włączonym 4H wszystko dobrze gdy wyłączyłem napęd > 2H miałem wrażenie że auto nadal trochę ciągnie na przód gdy po ok 1 km gdy dojechałem usłyszałem że coś wydawało nietypowy dźwięk najpierw myślałem że lewe koło sprzęgnika, piasta. lecz mam wrażenie że dźwięk dobiega z środka z przodu jakby most? Napędy przełączają się prawidłowo tylko dźwięk. Problem nie znika przy przełączaniu napędu, podczas ruszania do tyłu jest ciszej niż do przodu. Napęd 4h używany sporadycznie ale nie było problemów. Hałas pojawia się od razu przy niewielkim ruchu (podczas poruszania samochodu na odległość 10cm)
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Zgrzyt/pisk z przodu podczas poruszania

Postautor: barzuc » 19 gru 2016, 11:30

W terku nie maja sprzęgiełek w przednich kołach (chyba że zamontowałeś sam).
Ja bym zaczął od sprawzenia wałów napędowych (np. czy przedni wał nie padł na przegubie), olej w dyfrze i przedni moście.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Zgrzyt/pisk z przodu podczas poruszania

Postautor: kon555 » 20 gru 2016, 20:35

temat do usunięcia, głupie ale zacisk hamulcowy się 'przyciął' i zatarł klocek.. zbieg że używałem napędów kiedy się to stało. dźwięk wydawała blaszka od klocka.., ps. czy normalny jest objaw że po zrzuceniu napędu 4h>2h jadąc prosto przód chwilę ciągnie?
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: google i 13 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron