Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

kontrolka świec żarowych

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

kontrolka świec żarowych

Postautor: robert k. » 13 cze 2010, 09:44

A w zasadzie nie świec co płomiennika.
Od kilku dni zauważyłem, że przy odpalaniu rano terka w temp. otoczenia ok. 25 stopni po uruchomieniu silnika przez kilka sekund miga kontrolka płomiennika. Auto zachowuje się normalnie.
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

P.S.
Po wymianie kompa auto pali naprawdę mniej.
Pozdro.
robert k.
 
Posty: 30
Rejestracja: 23 wrz 2009, 08:51
Lokalizacja: Grajewo woj. Podlaskie

Re: kontrolka świec żarowych

Postautor: wojtasss29 » 13 cze 2010, 13:47

Może za szybko go odpalasz-przekręć kluczyk,narazie bez rozruchu i poczekaj jak wszysykie lampki zgasną czyli np.system poduszek,ABS,ciśnienie oleju i kontrolka od płomiennika.ROZRUCH i Po rozruchu nie powinna nawet migać ta od płomiennika.Nie wiem i nie jestem pewny ale płomienniki pracują do jakiegoś zakresu temperatury i czas ich grzania jest uzależniony od temp.zewnętrznej.Od 15 lub 20 stopni wzwyż nie wiem czy się nie wyłączają.Dwa płomienniki grzeją od -35 do -5 a jeden od -5 do +15 lub 20.Chyba że jeszcze możesz mieć uszkodzony czujnik temp.powietrza zewnętrznego i komp.przeszedł w tryb awaryjny i nie zapala powyżej 20 stopni.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: kontrolka świec żarowych

Postautor: pawel1987 » 13 cze 2010, 17:33

u mnie tez nie było takiego przypadku a co do palenia mniej po wymianie komputera to u mnie jest odwrotnie. tyle ze auto jest z 2002 a komputer juz 163 km z 2004r i nie wiem czy normalne ze kontrolka check gasnie po zapaleniu na starym komputerze było odwrotnie gasla chwile po przekreceniu kluczyka? czy u kogos kto ma terka po lifcie tez tak jest?
Awatar użytkownika
pawel1987
 
Posty: 114
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:24
Lokalizacja: Zamość/Szwacaria

Re: kontrolka świec żarowych

Postautor: wojtasss29 » 13 cze 2010, 17:45

Aż poszedłem i sprawdziłem u mnie jak to jest i po przekręceniu wszystko gaśnie włącznie z czekiem(bez liftu)pozostają tylko akumulator,ciśnienie oleju,temp.oleju i układu wspomagania hamulców i wody w filtrze-dalej po rozruchu wszystko zupełnie gaśnie i tak powinno być.
JX290-De Lux Gold-Limited Edition
Awatar użytkownika
wojtasss29
 
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2009, 20:00
Lokalizacja: Zgierz(łódzkie)

Re: kontrolka świec żarowych

Postautor: mahajek » 14 cze 2010, 07:42

U mnie chack gaśnie sekundę (może pół) po uruchomieniu silnika (wersja po lifcie).
mahajek
 
Posty: 127
Rejestracja: 18 maja 2010, 23:52
Lokalizacja: Racibórz

Re: kontrolka świec żarowych

Postautor: pawel1987 » 14 cze 2010, 18:23

Dzieki za sprawdzenie. myslałem ze to u mnie cos nie tak. teraz na kompie po lifcie tez gasnie chwile po odpaleniu a na starym komputerze gasła jeszcze przed.
Awatar użytkownika
pawel1987
 
Posty: 114
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:24
Lokalizacja: Zamość/Szwacaria


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net