Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Bagnet oleju silnikowego

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Bagnet oleju silnikowego

Postautor: Gembi » 06 wrz 2017, 21:24

Witam bardzo prosze o pomoc. Jesli ktos uzytkuje Terracana z silnikiem 2.9 diesel 150 KM to bardzo prosze o zmierzenie dlugosci bagnetu oleju silnikowego. Dlatego, ze drugi raz wymienialem olej i drugi raz wlalem 6 litrow i na bagnacie pokazuje stan max instrukcja podaje 7.1 litra, internet typu strony producentow oleju tez podaja 7.1 litra. Olej zmieniam co 10.000 tys i caly czas jest max od wymiany do wymiany. I wlasnie sie zastanawiam czy jaj mam orginalny bagnet.
Gembi
 
Posty: 42
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29

Re: Bagnet oleju silnikowego

Postautor: kon555 » 07 wrz 2017, 23:27

Mam tak samo wchodzi mi ok. 6 litr oleju. 7.1 litra to chyba pojemność początkowa, natomiast przy typowej wymianie mam w instrukcji elektronicznej z schematami, danymi etc. dla warsztatów że powinno wejść 6.5 przy typowej wymianie a 7.1 jest dla napełnienia po remoncie silnika (tak to rozumiem). Przy następnej wymianie użyje płukanki (np. liqui moly) i zostawię na kilka godzin żeby dobrze wyciekło i pobawię się w odsysanie oleju z misy może wyjdzie więcej i stąd te brakujące litry. Pytałem też na forum w temacie o oleju silnikowym ale bez odpowiedzi.
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04

Re: Bagnet oleju silnikowego

Postautor: barzuc » 12 wrz 2017, 08:38

Jeszcze mi się w życiu nie zdarzyło, żeby silnikowego weszło tyle oleju ile producent podaje (i to nie tylko w terku ale w ogóle) - to wartość jak napisał kon555 dla kompletnie wysuszonego silnika a to się nie zdarza w normalnym użytkowaniu :) Olej zostaje wszędzie - w przewodach i kanałach, w pompie, misce, turbinie... niby w każdym miejscu niewiele ale się uzbiera. Jak na moje to zwykle 10-15% pojemności (ale to moja prywatna statystyka więc wiadomo jak jest).
Co innego jest z olejami w mostach, czy inszych przekładniach (z wyjątkiem automatycznej skrzyni biegów) - tam mi zawsze wchodzi prawie idealnie tyle ile ma być (bo relatywnie łatwo spuścić całość).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron