Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Brak mocy po odpaleniu

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Brak mocy po odpaleniu

Postautor: kostek » 14 wrz 2017, 23:36

Witam

Teściu jakiś czas temu kupił w Rzeszowie terka. 2,9 CRDI. Od samego początku ma taką wadę: po odpaleniu przez parę minut wolne obroty ok 500. Dodanie gazu powoduje jakby dławienie się a obroty nie zwiększają się i nie ma mowy o ruszeniu bo brak mocy. Po tych kilku minutach (czasami 1 czasami aż 5min) obroty wskakują na ok 850 i wszystko wraca do normy. Bez roznicy czy silnik jest cieply czy zimny, Poprzedni wlasciciel stwierdzil ze tak mial caly czas i ze ten typ tak ma...
Awatar użytkownika
kostek
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Brak mocy po odpaleniu

Postautor: barzuc » 21 wrz 2017, 09:21

"Ten typ" zdecydowanie "tak nie ma". Co do przyczyn - niestety może być cała masa. Od filtra powierza przez termostat, filtr paliwa, któryś z czujników (od czujnika temp. przez przepływomierz, czujnik położenia wału czy czujnik przy pedale hamulca) na wtryskach kończąc... Może spróbuj pod kompa podpiąć (tylko nie jakiegokolwiek a takiego co poprawnie interpretuje Hyundaie, jeśli dobrze pamiętam to pewniakiem jest Hi-Scan).
Na szybko (co ja bym na początek sprawdził) - kiedy miał zmieniany filtr paliwa? Może jest już "zawalony" (ja us siebie zmieniałem filtr paliwa razem z olejem silnikowym co ~10tys. km) i pompa potrzebuje chwilę żeby przeciągnąć odpowiednią ilość paliwa. Ew. podepnij "na krótko" jakąś butelkę z ropą zaraz do filtra paliwa i zobacz czy jest to samo (może przewody paliwowe są gdzieś nieszczelne albo przytkane), zobacz w jakim stanie jest filtr powietrza... Może żadne odkrywcze rady - ale warto zacząć od rzeczy najprostszych.
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net