Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Czyszczenie wtrysków i problemy

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Czyszczenie wtrysków i problemy

Postautor: saltver » 17 gru 2017, 20:12

Witam zdecydowałem się wreszcie na regeneracje wtrysków po częstych błędach na 1 wtrysku.Po sprawdzeniu wtrysków wyszło na to że wszystko ok ale po zamontowaniu do samochodu i przejechaniu ok 30 km silnik przestał równo pracować i wywala błędy na wtryskach coś ze spaleniem dokładnie nie wiem bo nie sprawdzałem osobiście.Mam pytanie może nie są zakodowane jaka jest procedura po czyszczeniu.
saltver
 
Posty: 61
Rejestracja: 28 lip 2014, 17:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Postautor: barzuc » 17 gru 2017, 20:50

Podstawa to zamontować je w tych samych miejscach, nie bez znaczenia jest też sposób montażu (czy były wyczyszczone gniazda, założone nowe podkładki, zmienione śruby mocujące - zalecane przez producenta + dobrze dokręcone mocowania). Może być też tak, że przewody paliwowe powrotu się rozszczelniły (z czasem twardnieją od temperatury i póki się ich nie dotknie to wszystko ok, po zdjęciu / założeniu - może być różnie)... jest niestety wiele możliwości i ciężko coś konkretnego wskazać. Z innej beczki - czy razem z wtryskami była sprawdzana pompa i szczelność całego układu paliwowego, zmieniony filtr paliwa?
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Postautor: wooldi » 18 gru 2017, 00:01

W moim przypadku problemem po samodzielnej wymianie zaworków we wtryskach było niedokładne wyczyszczenie gniazda wtrysku i wtedy miałem jakiś błąd o spalaniu - po wyjęciu wtrysku można poznać to po czarnej, jakby okopconej końcówce wtrysku. Ponowne czyszczenie gniazda wyeliminowało błąd - nie pamiętam niestety numeru.
Terek 2003, 2.9 CRDI, trójpozycyjny przełącznik, manual, opony A/T, lift 2".
wooldi
 
Posty: 169
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Postautor: saltver » 30 gru 2017, 14:47

Terrek zrobiony wymieniony 1 wtrysk zawieszała się cewka reszta wtrysków wyczyszczona i sprawdzona.Był problem z wolnymi obrotami i z przyspieszaniem ale po 100km wszystko wróciło do normy.Terrek zapiernicza jak nowy już zapomniałem jak chodził dawniej i chyba spalanie spadnie bo widze po wskazniku paliwa do kilometrów.
saltver
 
Posty: 61
Rejestracja: 28 lip 2014, 17:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Postautor: mirkos » 30 gru 2017, 15:21

Pięknie - niech służy jak najdłużej :D
mirkos
 
Posty: 80
Rejestracja: 28 sie 2017, 12:48


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron