Strona 1 z 1

Czyszczenie wtrysków i problemy

Post: 17 gru 2017, 20:12
autor: saltver
Witam zdecydowałem się wreszcie na regeneracje wtrysków po częstych błędach na 1 wtrysku.Po sprawdzeniu wtrysków wyszło na to że wszystko ok ale po zamontowaniu do samochodu i przejechaniu ok 30 km silnik przestał równo pracować i wywala błędy na wtryskach coś ze spaleniem dokładnie nie wiem bo nie sprawdzałem osobiście.Mam pytanie może nie są zakodowane jaka jest procedura po czyszczeniu.

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Post: 17 gru 2017, 20:50
autor: barzuc
Podstawa to zamontować je w tych samych miejscach, nie bez znaczenia jest też sposób montażu (czy były wyczyszczone gniazda, założone nowe podkładki, zmienione śruby mocujące - zalecane przez producenta + dobrze dokręcone mocowania). Może być też tak, że przewody paliwowe powrotu się rozszczelniły (z czasem twardnieją od temperatury i póki się ich nie dotknie to wszystko ok, po zdjęciu / założeniu - może być różnie)... jest niestety wiele możliwości i ciężko coś konkretnego wskazać. Z innej beczki - czy razem z wtryskami była sprawdzana pompa i szczelność całego układu paliwowego, zmieniony filtr paliwa?

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Post: 18 gru 2017, 00:01
autor: wooldi
W moim przypadku problemem po samodzielnej wymianie zaworków we wtryskach było niedokładne wyczyszczenie gniazda wtrysku i wtedy miałem jakiś błąd o spalaniu - po wyjęciu wtrysku można poznać to po czarnej, jakby okopconej końcówce wtrysku. Ponowne czyszczenie gniazda wyeliminowało błąd - nie pamiętam niestety numeru.

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Post: 30 gru 2017, 14:47
autor: saltver
Terrek zrobiony wymieniony 1 wtrysk zawieszała się cewka reszta wtrysków wyczyszczona i sprawdzona.Był problem z wolnymi obrotami i z przyspieszaniem ale po 100km wszystko wróciło do normy.Terrek zapiernicza jak nowy już zapomniałem jak chodził dawniej i chyba spalanie spadnie bo widze po wskazniku paliwa do kilometrów.

Re: Czyszczenie wtrysków i problemy

Post: 30 gru 2017, 15:21
autor: mirkos
Pięknie - niech służy jak najdłużej :D