Forum TERRACAN.PL

Forum użytkowników aut marki HYUNDAI TERRACAN

Problem z wrzucaniem biegów

Zgłoszenia awarii i jak sobie z tym radzić.

Problem z wrzucaniem biegów

Postautor: slawo87 » 18 sty 2018, 20:14

Witam , forum przeszukałem ale podobnego tematu nie znalazłem . Ostatnio po przejechaniu 2 km w aucie jak by coś zblokowało . Jechał z wielkim oporem . Problem z wybiciem biegu na luz i ogólnie ze zmianą .Auto wpada w mocne wibrację . W pierwszej chwili pomyślałem ze dwumasa lub sprzęgło . Ale po wizycie u mechanika dwumasy niema :) a sprzegło w idelanym stanie ... hmm . Padło na skrzynie . Używanej o tych numerach pasującej do vinu auta nie ma więc zawiozłem na regenerację . Niestety panowie specializujacy się w skrzyniach stweirdzili : igła ... Więc pytanie gdzie szukać ??? Obstawiają automtyczną blokade mostu LSD . Ale czy nawet na luzie auto by trzepało jakby biegi nie były wysprzęglonę ?? Nadmienie że czasem przez 1-2 km jest ok i znów blokada na drodze ... Pomocy
slawo87
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:21

Re: Problem z wrzucaniem biegów

Postautor: radekz » 18 sty 2018, 20:47

Ktoś na forum pisał o odczuwalnych wibracjach przy blokujących tylnych hamulcach. U mnie jeden zacisk czasami nie odpuszcza i tarcza jest lekko ciepła (druga zimna). Linka wymieniona, zaciski sprawdzone i gdzie trzeba nasmarowane - jednak bez większej regeneracji.
ON 10,5 L
Awatar użytkownika
radekz
 
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 16:40

Re: Problem z wrzucaniem biegów

Postautor: Gregol » 18 sty 2018, 21:15

Bardzo często nienormalna praca napędu spowodowana jest brakiem smarowania wału napędowego a szczególnie wielowypustowego połączenia obu jego części. Jeśli wał nie był ostatnio smarowany to radzę go przesmarować bo to może być przyczyną. Niewiele roboty a jedna z przyczyn może być wyeliminowana.
Pozdrawiam,

Gregol.
Gregol
 
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z wrzucaniem biegów

Postautor: slawo87 » 18 sty 2018, 21:20

Faktycznie wału nie smarowałem ....Sprawdzę to choć wydaje się to zbyt piękne
slawo87
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:21

Re: Problem z wrzucaniem biegów

Postautor: barzuc » 19 sty 2018, 11:16

Generalnie - nawet przy problemie z wałem napędowym czy tylnym mostem nie powinno być problemu z samą zmianą biegów (to czy po zmianie jedzie i jak to już inna sprawa).
Może być coś jeszcze innego - sprawdź poduszki trzymające skrzynię i jej umiejscowienie. Jeśli się zerwała albo odkształciła - zmieniły się kąty i cięgna nie pracują jak powinny (stąd problemy ze zmianą biegów pomimo dobrego sprzęgła i sprawnej skrzyni) a do tego wały napędowe też się inaczej układają i przeguby w innych kontach pracują (stąd np. cięższa praca, wibracje czy hałas).
Już bez terka...
Był: Terracan 2.9 163KM A/T + TOD: viewtopic.php?f=9&t=2344
Obecnie: Fiat Sedici 4x4 + Mitsubishi Outlander 4x4
Zapraszam również na http://www.zpiataklepka.dakod.pl/, http://wzornica.blogspot.com/
Awatar użytkownika
barzuc
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:18
Lokalizacja: Wielkoposka / okolice Poznania

Re: Problem z wrzucaniem biegów

Postautor: kon555 » 29 sty 2018, 16:22

Tak jak @barzuc napisał najprawdopodobniej poduszki po silnikiem oraz skrzynią, zastanawia mnie jak mechanik sprawdził stan sprzęgła.. u mnie przed wymianą były duże wibracje spowodowane kończącym się sprzęgłem, pojawiał się też problem z wysprzęglaniem biegów i samą zmianą. Sprawdź jeszcze luz na pedale sprzęgła może wymaga regulacji(nad pedałem jest śruba do wyregulowania, patrz w instrukcji), sprawdź też poziom płynu w układzie hydraulicznym sprzęgła.
kon555
 
Posty: 129
Rejestracja: 01 wrz 2016, 21:04


Wróć do AWARIE



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net